Spójnia Stargard - AZS AWF Katowice 69:64

Marcin Stokłosa (z prawej) rzucił tylko 2 pkt.
Marcin Stokłosa (z prawej) rzucił tylko 2 pkt. Tadeusz Surma
Stargardzki zespół pokonał dzisiaj u siebie AZS AWF Katowice 69:64. Spójnia jest na trzecim miejscu w tabeli.

Pierwsi w dzisiejszym spotkaniu punkty zdobyli goście, ale stargardzianie szybko odpowiedzieli kilkoma trafieniami. Celnie rzucali Wiktor Grudziński, Hubert Mazur i Łukasz Bodych. W 7 minucie, po trójce Grudzińskiego, Spójnia wygrywała 13:7. W tej części zespół z Katowic doszedł stargardzian na dwa punkty. W ostatniej akcji tej kwarty Mateusz Dziemba trafił zza linii 6,25 m. Na początku drugiej kwarty goście celnie rzucili za 3 i 2 punkty i wyszli na trzypunktowe prowadzenie. To mobilizująco podziałało na stargardzian, którzy zaczęli agresywniej bronić. Rywale mieli od tego momentu sporo kłopotów z wypracowaniem sobie dogodnej pozycji rzutowej. Kilka razy musieli rzucać w ostatniej chwili i kończyło się pudłami. Spójnia takich problemów nie miała. Po skutecznych akcjach Jerzego Koszuty odzyskała prowadzenie. Tylko w tej części zawodnik ten rzucił 8 punktów. W 15 minucie było 27:25. W 18 minucie, po trójce Bodycha i skutecznym wykończeniu kontrataku przez Mazura, gospodarze wygrywali 36:27.

W trzeciej kwarcie oba zespoły nie grały najlepiej w defensywie. Po pięciu minutach gry oba rzuciły po dziesięć punktów, często kończąc akcje spod samego kosza. Taka sytuacja była bezpieczna dla stargardzian, bo ich prowadzenie utrzymywało się w okolicy dziesięciu punktów. W czwartej kwarcie niestety trwała niemoc z obu stron. Mnożyły się straty i niecelne rzuty. W spotkaniu błędów fragmentami nieco lepsi byli raz stargardzianie, a raz ich rywale. Ale oba kluby rzadko potrafiły znaleźć drogę do kosza. Celnych rzutów było w tym meczu mało. W 35 minucie, po skutecznym wejściu pod kosz Bodycha, gospodarze wygrywali 64:53. Na półtorej minuty przed końcem, po akcji dwa plus jeden Grzegorzewskiego, było 69:57. W końcówce goście zniwelowali straty do pięciu punktów, ale więcej już nie mogli zdziałać. Spójnia wygrała, ale nie zachwyciła. Po tym zwycięstwie pozostała na trzecim miejscu w pierwszoligowej tabeli.

Spójnia Stargard - AZS AWF Katowice 69:64 (20:18, 17:10, 19:19, 13:17)
Spójnia: Grudziński 15 (raz za 3 pkt), Mazur 15 (2), Koszuta 12, Bodych 11 (1), Grzegorzewski 8, Polowy 4, Soczewski 2, Stokłosa 2, Dylik.

Serwis dla kibica! Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis, kolarstwo, pływanie, sporty motorowe. Najnowsze informacje z każdej dyscypliny znajdziesz w SERWISIE SPORTOWYM