Spójnia grała ze Śląskiem. Amerykanin nie błysnął w debiucie

Spójnia grała ze Śląskiem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie
Spójnia grała ze Śląskiem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie Grzegorz Drążek
PGE Spójnia Stargard przegrała w szóstej kolejce ekstraklasy koszykarzy ze Śląskiem Wrocław 79:82. Stargardzki zespół pozostaje bez zwycięstwa na swoim parkiecie.

Początek dzisiejszego spotkania był nerwowy w wykonaniu gospodarzy. Na pierwsze ich punkty trzeba było czekać niemal trzy minuty. Po serii niecelnych rzutów niemoc w ataku przełamał Raymond Cowels III, trafiając trójkę. To jednak goście wtedy przeważali. Po czterech minutach wygrywali 14:5.

Śląsk łatwo zdobywał pozycje rzutowe, wykorzystał kilka trzypunktowych rzutów, w obronie kilka razy odebrał piłkę zawodnikom stargardzkiego zespołu. Przewaga gości rosła. Po dziesięciu minutach było 12:27. Gospodarze mieli w pierwszej kwarcie 21 procent skuteczności rzutów z gry. Wykorzystali trzy próby na czternaście.

Po dobrej pierwszej kwarcie w drugiej przyjezdni nie byli tak groźni. Po części dzięki lepszej obronie gospodarzy, a po części z powodu słabszej skuteczności w ataku wrocławian. W PGE Spójni ciężar gry w ofensywie wziął na siebie Tomasz Śnieg. Rozgrywający stargardzkiego zespołu trafił w trzech kolejnych akcjach. Trójkę trafił także Piotr Pamuła, dwupunktowe trafienie zaliczył Cowels III. W 15 minucie było 23:30. Śląsk grał całą tę kwartę słabo, pudłował nawet spod kosza. Spójnia to wykorzystała i w połowie spotkania przegrywała tylko punktem.

Spójnia grała ze Śląskiem w hali OSiR w Stargardzie

Spójnia Stargard przegrała, ale kibice się spisali [ZDJĘCIA]

Po drugiej kwarcie poprawiła się skuteczność rzutów z gry PGE Spójni. Wynosiła 41,2 procent. Gospodarze poprawili się także w zbiórkach. Mieli ich już tylko dwie mniej niż rywale (19:21). Śląsk w drugiej kwarcie rzucił tylko 8 punktów.

W pierwszej połowie debiutujący w Spójni Darnell Jackson był bez oddanego rzutu, miał 4 zbiórki.

Jackson pierwsze punkty w Spójni rzucił w 24 minucie, wykorzystując akcję bliżej kosza. Wcześniej w trzeciej kwarcie spudłował rzut trzypunktowy i nie wykorzystał akcji podkoszowej. W tej kwarcie tak jak w pierwszej przewagę osiągnęli przyjezdni. W pewnym momencie prowadzili jedenastoma punktami. W Spójni walkę podjęli Mateusz Kostrzewski i Kacper Młynarski. Ich akcje pozwoliły zbliżyć się i po trzydziestu minutach goście mieli tylko cztery punkty więcej.

Na początku czwartej kwarty gospodarze wyszli na prowadzenie. Stało się to po celnej trójce Raymonda Cowelsa III. Później prowadzenie się zmieniało. PGE Spójnia ponownie prowadziła po trójce Piotra Pamuły. W tej kwarcie gra była wyrównana i emocjonująca. Spójnia mogła osiągnąć przewagę, ale pudłowała kolejne trzypunktowe próby, nawet wtedy, gdy po niecelnych rzutach wygrywała zbiórkę i ponawiała akcję. Śląsk to wykorzystał i odskoczył na pięć punktów, później nawet na osiem.

Ale emocje jeszcze były. Spójnia zbliżyła się na trzy punkty, a Kacper Młynarski rzutem trzypunktowym zmniejszył dystans do dwóch punktów. W tym momencie pozostało 16 sekund czwartej kwarty. Kamil Łączyński w odpowiedzi trafił dwa osobiste i Śląsk miał cztery punkty więcej. Goście utrzyma.li prowadzenie i wygrali w Stargardzie.

Po spotkaniu spora część kibiców stargardzkiego zespołu domagała się okrzykami zmian zarówno jeśli chodzi o zawodników PGE Spójni, jak i na ławce trenerskiej. Stargardzki zespół jeszcze nie wygrał u siebie. Przegrał wszystkie trzy spotkania w Stargardzie.

W debiucie Amerykanin Darnell Jakson nie błysnął. Grał 19 minut, rzucił 2 punkty, miał 5 zbiórek, 2 straty. W czwartej kwarcie w ważnym momencie dwukrotnie nie poradził sobie w pobliżu kosza rywali.

W kolejnym spotkaniu PGE Spójnia zagra 11 listopada w Lublinie ze Startem.

PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 79:82 (12:27, 22:8, 22:25, 23:22)

PGE Spójnia: Cowels III 18 (trzy razy za 3 pkt), Młynarski 16 (4), Pamuła 15 (5), Śnieg 12, Kostrzewski 9 (1), Gintvainis 3, Brenk 2, Jackson 2, Olisemeka 2

Śląsk: Joseph 19 (5), Wojciechowski 17, Łączyński 14 (1), Humphrey 9 (1), Chrabąszcz 8 (1), Gibson 8, Dziewa 5, Gabiński 2, Dorn