Spójnia blisko, Wilki Morskie bliżej. Nasi koszykarze bez medalu

Facebook / Wilki Morskie
Kończą się sezony młodzieżowe w koszykówce i poznajemy mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Niestety, jak dotąd żadnej naszej ekipie w tym sezonie nie udało się zdobyć medalu w MP.

Jednym z niezłych osiągnięć w tym sezonie jest 7. miejsce juniorów KC Procar Spójni Stargard w zmaganiach chłopców do lat 18. Zespół trenera Michała Trypucia w finałach przegrał wszystkie spotkania (41:74 z Biofarm Basket Junior Poznań, 70:82 ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska i 52:105 z Treflem Sopot), ale zwyciężył w spotkaniu o 7. miejsce - 73:58 z Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

Blisko awansu do II ligi była młoda ekipa King BC Szczecin. Nasi koszykarze zajęli jednak czwarte miejsce, a do II ligi dostały się zespoły KS Hes BasketBall Wrocław i MKKS Żak Koszalin.

Blisko medalu w mistrzostwach Polski byli kadeci Wilków Morskich Szczecin (chłopcy urodzeni w roku 2003 i młodsi). W Zielonej Górze w turnieju finałowym zajęli jednak trzecie miejsce i nie dostąpili zaszczytu gry o medale. Wilki Morskie ograły UKS 7 Trefl Sopot 68:65, a przegrały 73:80 z Basket Team Opalenica i 57:72 z MKS Ochota Warszawa. Te porażki przekreśliły możliwość awansu do meczów o medale.

Zespół trenera Adama Sella stworzył jednak świetne i dramatyczne widowisko w meczu o 5. miejsce. Wilki Morskie pokonały po dwóch dogrywkach UKS MOS Bytom 79:78.