Spoczęli na laurach

dc, 5 sierpnia 2004 r.
Przez 72 minuty w drużynie Pogoni zagrał Tomasz Parzy (z prawej). Miejmy nadzieję, że po kontuzji szybko powróci do gry w pierwszym zespole. Andrzej Szkocki
Piłkarze Pogoni II Szczecin prowadzili 4:0 z Cartusią Kartuzy w pierwszym barażowym meczu półfinałowym o prawo gry w III lidze. Jednak potem dali sobie strzelić dwa gole i sprawa awansu skomplikowała się.

Pogoń II Szczecin - Cartusia Kartuzy 4:2 (2:0)

Bramki: Bejnierowicz 2 (8, 67), Kamrowski (43), Magdoń (51) - Kordyl (67), Cybulski (74-karny).

Pogoń II: Grzanka - Celeban, Liszczak (80 Kowal), Magdoń, Chwałek, Rodrigo, Parzy (72 Norsesowicz), Kamrowski (72 Stróż), Gajewski, Śliwiński, Bejnierowicz (85 Przewoźniak).

Kibice którzy przyszli na mecz, na pewno nie żałowali. Rezerwy
Pogoni wygrały, zobaczyli sześć goli, trzy piękne strzały szczecinian w poprzeczkę. Fani świetnie się bawili, a spiker Piotr Baranowski na bieżąco podawał wynik i szczegóły pucharowego meczu pierwszej Pogoni w Świdnicy ze Spartą.

Mecz rozpoczął się świetnie dla rezerw portowców: w 8 minucie Patryk Bejnierowicz zakończył składną akcję zespołu i posłał piłkę do siatki. W 43 minucie było już 2:0. Robert Śliwiński dobrze dośrodkował i Dawid Kamrowski głową podwyższył prowadzenie.

Podopieczni trenera Sławomira Rafałowicza rozpoczęli drugą część gry od naprawdę mocnego uderzenia. A konkretnie uczynił to Magdoń, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. - Trzecia liga, trzecia liga, Pogoń II! - skandowali kibice.Ale zespół z Kartuz nie zrezygnował z walki i wykorzystując fakt, że portowcy spoczęli na laurach zdobył dwa gole.

Rewanż w niedzielę. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w finale z lepszym z pary Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin (w pierwszym meczu 0:2 - zespół Jaroty strzelił gole w 89 i 90 minucie).