MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Specjaliści" Kremla po porażkach na Ukrainie: Spalona ziemia, pogrążyć Kijów w ciemnościach

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Zdaniem doradców Kremla, odpowiedzią na rosyjskie klęski na Ukrainie powinno być niszczenie ukraińskiej infrastruktury, by mieszkańcy nie mieli prądu i ciepła.
Zdaniem doradców Kremla, odpowiedzią na rosyjskie klęski na Ukrainie powinno być niszczenie ukraińskiej infrastruktury, by mieszkańcy nie mieli prądu i ciepła. Ukrinform/East News
Wspierający Kreml propagandyści mają jedną odpowiedź na klęski ponoszone przez siły Putina na Ukrainie. Proponują, by wprowadzić taktykę spalonej ziemi i zniszczyć do końca infrastrukturę krytyczną.

Upokarzające porażki rosyjskich sił na Ukrainie skłaniają medialnych rzeczników Kremla do proponowania coraz bardziej brutalnych metod walki z Kijowem.

Lobbując za polityką „spalonej ziemi” w państwowej telewizji, rosyjscy eksperci otwarcie porównują ukraińskie pole bitwy do Czeczenii, Syrii, a nawet masakry w szkole w Biesłanie, gdzie siły specjalne Moskwy zabiły wielu zakładników wraz z terrorystami.

Ekspert wojskowy Igor Korotczenko, występując w jednym z telewizyjnych programów stwierdził: "To nowa rzeczywistość, dlatego powinniśmy działać szybko i bezkompromisowo. Musimy zintensyfikować nasze ataki przeciwko infrastrukturze krytycznej w taki sposób, aby region po regionie, dzielnica po dzielnicy, Ukraina pogrążyła się w ciemności… Do grudnia 20 milionów mieszkańców Ukrainy powinno uciekać na zachód, do Unii Europejskiej. To jest nasze zadanie, które powinniśmy wykonać".

Podobne propozycje pojawiły się na falach radiowych w Rosji, a eksperci argumentowali, że zasady cywilizowanego świata zakazujące zbrodni wojennych są jedynie zaleceniami, których przestrzeganie jest opcjonalne.

Andriej Sidorow, prodziekan ds. polityki światowej na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym, występując w „Wieczorze z Władimirem Sołowiowem”, wyjaśnił, dlaczego te międzynarodowe konwencje są nieistotne: "Reguły wojny, zgodnie z międzynarodowymi konwencjami, mają charakter doradczy: nie uderzać [niektórych celów], jeśli to możliwe. Ale to nie jest już możliwe".

Bogdan Bezpalko, członek Rady Stosunków Międzyetnicznych przy Putinie przekonywał: "Co trzeba zrobić? Musimy uderzyć w infrastrukturę — której nie można dzielić na wojskową i cywilną. Jeśli Ukraina pogrąży się w zimnie i ciemności, jeśli nie będzie miała paliwa, nikt nie dostarczy jej sprzętu ani amunicji…"

mm

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Specjaliści" Kremla po porażkach na Ukrainie: Spalona ziemia, pogrążyć Kijów w ciemnościach - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński