Sparingi ligowców: niecodzienna sytuacja w meczu Vinety

Sebastian Szczytkowski
Krzysztof Kapuściński - trener Błękitnych Stargard
Krzysztof Kapuściński - trener Błękitnych Stargard Andrzej Szkocki
Trzecioligowa Vineta Wolin prowadziła aż 4:0, by zakończyć sparing remisem.

Błękitni Stargard zremisowali 2:2 z Gwardią Koszalin. Podobnie jak w poprzednim sparingu z Jeziorakiem Załom spisali się lepiej po przerwie, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Wcześniej zdążyli stracić dwa gole i musieli gonić wynik. Wicelidera III ligi dopadli dopiero w 86. minucie, kiedy gola zdobył Bartosz Flis. Wcześniej do bramki Gwardii trafił Bartłomiej Zdunek. Trener Błękitnych obserwował dwóch juniorów Sebastiana Rybickiego i Bartosza Babickiego.

Do 85. minuty Świt Skolwin przegrywał z Kotwicą Kołobrzeg 1:2, a ostatecznie został pokonany 1:5. W świat poszedł wynik surowy dla podopiecznych Artura Malińskiego i Rafała Jabłonowskiego, ale biorąc pod uwagę liczbę sytuacji podbramkowych, z rzutem karnym włącznie, mogli chociaż zremisować. Honorowego gola zdobył Charles Nwaogu. Świt poniósł pierwszą porażkę w okresie przygotowań. Wcześniej zwyciężył z Energetykiem Gryfino oraz Morzyckiem Moryń.

Niecodzienny scenariusz miał sparing Vinety Wolin z Hutnikiem Szczecin. Piłkarze zdążyli strzelić 8 goli w 80 minut, co jeszcze zbyt zaskakujące nie jest, ale już fakt, że najpierw cztery zdobyli Wikingowie, a później tyloma odpowiedziała drużyna ze Stołczyna, budzi zdumienie. Trener Paweł Ozga kończył mecz ośmioma młodzieżowcami i przestał dyrygować nimi z ławki. Szybko przekonał się, że pańskie oko konia tuczy i Vineta wypuściła z rąk trzecie zwycięstwo w okresie przygotowań. Również w sobotę wolinianie zremisowali 1:1 z juniorami starszymi Pogoni Szczecin.