Aktualizacja:

1/71
    przejdź do galerii

©Tadeusz Surma

Dziś piłkarze Błękitnych Stargard rozegrali pierwszy tegoroczny sparing. Drugoligowi Błękitni bez problemu na własnym boisku pokonali trzecioligowy Bałtyk Koszalin 4:0.
    Informacja KP Błękitni Stargard na Facebooku
    Sparing: Błękitni-Bałtyk 4:0

W pierwszych 45 minutach kibice zobaczyli dwie bramki. Kolejne dwie padły w drugiej połowie meczu. Pierwszą bramkę w 2019 rok zdobył w 19 minucie meczu Piotr Kurbiel. Błękitni stworzyli sobie dużą ilość sytuacji bramkowych i mogli ten mecz wygrać znacznie wyżej.

W naszym zespole testowani byli osiemnastoletni prawy obrońca Szymon Zalewski (obecnie Lech II Poznań) oraz skrzydłowy mogący występować również w ataku pochodzący z Ukrainy dwudziestodwuletni Konstantin Karaman.
    Obaj pokazali się z dobrej strony. Karaman w 30 minucie meczu zdobył bramkę na 2:0. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się także Jakub Ostrowski oraz Błażej Starzycki. W meczu zagrało także kilku młodych zawodników z drużyny juniorów starszych. Kolejny sparing Błękitni rozegrają w przyszłą sobotę 19 stycznia z Kotwicą Kołobrzeg. Mecz rozegrany zostanie także w Stargardzie przy Ceglanej. Początek godzina 12.

Błękitni Stargard - Bałtyk Koszalin 4:0 (2:0)

Piotr Kurbiel 19', Konstantin Karaman 30', Jakub Ostrowski 48', Błażej Starzycki 74'

I połowa: Brzozowski, Zalewski (39' Łaniec), Błyszko, Ogrodowski, Sitkowski, Gawron, Karmański, Karaman, Kwiatkowski A., Brzeziański, Kurbiel.

II połowa: Skwirut, Łaniec, Ostrowski, Konopski, Zdunek, Baranowski, Karaman (Kwiatkowski A.), Orłowski, Napora, Włóka, Starzycki.

Z powodu drobnych urazów dziś nie zagrali Mariusz Rzepecki, Grzegorz Rogala i Mateusz Kwiatkowski. Po weekendzie do drużyny dołączy także Junpei Shimmura, którego na dłużej w Japonii zatrzymały sprawy osobiste.