Sparing: AZS Radex Szczecin - Wilki Morskie Szczecin 86:75

(paz), azsradexszczecin.pl
Maciej Raczyński (z prawej) w okresie przygotowawczym imponuje skutecznością.
Maciej Raczyński (z prawej) w okresie przygotowawczym imponuje skutecznością. Andrzej Szkocki
W ciągu ostatnich dwóch tygodni Akademicy spotkali się z Wilkami Morskimi trzykrotnie. Na turnieju w Stargardzie wygrali drugoligowcy, ale w kolejnych dwóch sprawdzianach przed sezonem lepszy był już zespół trenera Czesława Dasia.

W środowy wieczór w hali SDS dobrze mecz zaczął się dla Wilków Morskich. Po pierwszej kwarcie prowadzili 20:17, ale podobnie było przed tygodniem, gdy Akademicy zaczęli niemrawo, by w kolejnych minutach niemal roznieść rywala wygrywając 70:35.

Tym razem pogromu nie było, ale to pierwszoligowcy objęli w drugiej kwarcie prowadzenie i nie oddali go już do końca. Najwięcej punktów dla AZS ponownie zdobył Maciej Raczyński, który w miniony weekend na turnieju w Kościanie rzucił Politechnice Poznań aż 32 punkty.

AZS RADEX Szczecin - WILKI MORSKIE Szczecin 86:75 (17:20, 26:13, 22:27, 21:15)

AZS: Raczyński 18, Balcerek 12, Linowski 11, Mielczarek 10, Trela 7, Koszuta 6, Majcherek Maciej 6, Maksymiuk 6, Pytyś 4, Biela 3, Zarzeczny 3.

WILKI: Nowacki 17, Kowalczuk 16, Bojko 12, Wojdyr 11, Stopierzyński 10, Knowa 4, Kujawski 3, Milczyński 2, Adamkiewicz, Uleryk.

W najbliższy weekend Akademicy udają się do Wrocławia na turniej o Puchar Macieja Zielińskiego.