Spacerkiem po Pałacu. Pewne zwycięstwo Chemika Police

(rk)
Izabela Kowalińska (nr 12) została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką meczu w Bydgoszczy. Atakująca Chemika od czasu powrotu po kontuzji jest w wysokiej dyspozycji. Sebastian Wołosz/achiwum
Niespodzianki nie było. Chemik Police pewnie i szybko rozprawił się z Pałacem Bydgoszcz w wyjazdowym meczu 11. kolejki Orlen Ligi.

Po trudnym i wyczerpującym spotkaniu z Dynamem Kazań w Lidze Mistrzyń trener Giuseppe Cuccarini dał odpocząć swoim kluczowym zawodniczkom. Tym samym w pierwszej szóstce pojawiły się Sanja Malagurski, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Kowalińska, Katarzyna Mróz i Aleksandra Jagieło. Na libero zagrała Aleksandra Krzos, a na rozegraniu Agnieszka Rabka. Dwie ostatnie w tym sezonie nie mają zbyt wielu okazji do pokazania swoich możliwości. Włoski szkoleniowiec nie bał się wystawić rezerwowej szóstki, jednak miał świadomość, że poziom sportowy Pałacu Bydgoszcz nie jest najwyższy.

W pierwszej partii siatkarki z Polic zagrały bardzo pewnie. Skuteczne w ataku były Kowalińska i Malagurski. Policzanki wygrały seta 25:12 i nie dały swoim rywalkom szans. Druga odsłona przebiegła podobnie. Chemik całkowicie zdominował rywalki i wygrał 25:11. Gospodynie nawiązały walkę jedynie w trzecim secie. Były skuteczniejsze w ataku, a Chemik popełniał błędy. Zwyciężył jednak do 20, a cały mecz 3:0.

Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 0:3 (12:25, 11:25, 20:25)
Chemik: Malagurski, Jagieło, Kowalińska, Rabka, Mróz, Gajgał-Anioł, Krzos (l.)