Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sonda GS24: W wakacje nie ma nudy! Nawet w mieście [WIDEO]

Celina Wojda
Celina Wojda
Wypoczynek nad wodą, letnie festiwale, kina, teatry - wakacje w mieście nie muszą oznaczać nudy. Dzisiaj w naszej sondzie sprawdziliśmy jakie pomysły na spędzanie letnich dni mają szczecinianie.
Tradycyjnie sezon letnich imprez zaczyna Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, który odbędzie się w tym roku od 5 do 9 lipca.  Koncert otwarcia ma przebiegać pod hasłem : „22 hity na 22-lecie festiwalu”. Zapowiedziana jest także druga premiera (pierwsza odbędzie się w marcu w Warszawie) nowej sztuki Olafa Lubaszenki „Ludzie inteligentni”, w której wystąpią Magdalena Boczarska, Iza Kuna i Szymon Bobrowski. Czeka nas sentymentalna podróż z Varius Manx i Kasią Stankiewicz,  Edytą Bartosiewicz podczas Gali Odciśnięcia Dłoni, mocne uderzenie Cochise, w końcu recital z okazji 40-lecia pracy artystycznej Doroty Stalińskiej ze specjalnym udziałem Beaty Poźniak. [sc]Zobacz także:  Dobiegł końca kolejny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach [zdjęcia][/sc][g]10363117[/g]

To będzie lato pełne wydarzeń i atrakcji. Sprawdź! [ZDJĘCIA]

Zobacz także:

The Tall Ships Races w Szczecinie: Kto wystąpi? Na scenie po...

Kulturalne wakacje na Różance

Lipiec na Różance zapowiada się przebogato. Zaczynamy koncertem Adam Hall & The Velvet Playboys. Goście z dalekiej Australii, po raz pierwszy wystąpią w Polsce i to właśnie w Szczecinie, w Różanym Ogrodzie Sztuki. Później jest niemniej interesująco. Urodziny Szczecina, konkurs Zjazd Młodych Gwiazd, Letnia Fiesta Jazzowa i oczywiście potańcówki.

1 lipca godz. 12.00
Adam Hall & The Velvet Playboys (Australia) Zespół stał się instytucją sceny muzycznej Perth i jest znany ze swoich urzekających występów na żywo, charakteryzujących się zręcznym pokazem i żywiołową energią. Obok Adama (wokal, trąbka) w zespole znajdują się jedni z najlepszych muzyków w Australii Zachodniej, w tym: Mark Turner (gitara), Anthony Dodos (puzon), Matthew Hanson (perkusja), Kate Pass (kontrabas), Ronan Chapple (instrumenty klawiszowe).

Repertuar zespołu oparty jest na jazzie i bluesie, rytmach muzyki z lat 40-tych i 50-tych granych przez takich artystów jak: Ray Charles, Frank Sinatra, Louis Prima, Sammy Davis Junior, Harry Connick Junior, Jackie Wilson, Chuck Berry i The Blues Brothers.

2 lipca godz. 12.00
Julia Szynkaruk i Kontrast Kwartet. W programie utwory operetkowe i musicalowe,
m. in.: Franz Lehár–Vilja Lied z operetki „Die lustige Witwe”, Francis Poulenc – pieśń Les Chemins de l’amour, Leonard Bernstein – I feel pretty z musicalu West Side Story, Andrew Lloyd Webber – Think of me z musicalu Phantom of the opera, Andrew Lloyd Webber – Memory z musicalu “Cats”, Victor Herbert – Art is calling for me z musicalu The Enchantress.

7 lipca godz. 19.00
Baltic Neopolis Festival

III Międzynarodowy Festiwal Muzyki
W programie: Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet fletowy D-dur KV 285, Joseph Haydn Divertimento D-dur, Gioacchino Rossini Kwartet fletowy B-dur Artyści: Karolina Ogrodowska - flet, Baltic Neopolis Trio, Emanuel Salvador - skrzypce, Emilia Goch Salvador - skrzypce, Tomasz Szczęsny - skrzypce.

8 lipca godz. 12.00
URODZINY SZCZECINA

Koncerty zespołów – Dziecięcego Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don, Zespółu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG, Kwartetu wokalnego Sweet Four („Słodka Czwórka”), warsztaty twórcze i animacje dla dzieci, tort urodzinowy oraz Urodzinowa Potańcówka.

9 lipca godz. 12.00
ZJAZD MŁODYCH GWIAZD – II edycja

Podczas drugiej edycji konkursu młodzież zmierzy się z repertuarem motyla polskiej piosenki - Ireny Jarockiej. Któż z nas nie zna takich przebojów jak "Nie wrócą te lata", "Gondolierzy znad Wisły", "Odpływają kawiarenki"? koncert galowy konkursowych uczestników oraz recital Anny Żebrowskiej pt. „Nie wrócą te lata”.

15 lipca godz. 12.00

Znane piosenki musicalowe i filmowe oraz pieśni hiszpańskie w wykonaniu szczecińskiej solistki Anny Michalskiej-Przybysz. W programie koncertu m.in. utwory Ennio Morricone oraz hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falla.

16 lipca godz. 12.00

Koncert zespołu L.U.Z. BLUES. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70-tych i 80-tych. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

21 lipca godz. 19.00

LETNIA FIESTA JAZZOWA - Kelvin Sholar w projekcie „Detroit Techno”.Kelvin Sholar to amerykański pianista, kompozytor, lider zespołu, wykładowca, właściciel wytwórni płytowej
i wydawca znany z przekraczania granic stylistycznych w muzyce. Artysta dał się poznać szczecińskiej publiczności podczas pierwszej edycji Szczecin Jazz.

22 lipca godz. 12.00

LETNIA FIESTA JAZZOWA - Sylwester Ostrowski Quartet w projekcie „Kansas City”. Sylwester Ostrowski – saksofonista, dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz i producent.

godz. 17.00–20.00
Potańcówka Różankowa w rymach rodzimego podwórka. W świat najlepszej, polskiej muzyki porwą wszystkich DJ-e Kasia i Tomek. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50., 60. i 70., ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Zatańczymy w deszczu baniek mydlanych do przebojów Kasi Sobczyk, Czesława Niemena, Skaldów, Andrzeja Zauchy i innych znanych i lubianych. Z nowszych przebojów usłyszeć będzie można utwory Dawida Podsiadło czy odświeżone przeboje Zbigniewa Wodeckiego.

23 lipca godz. 12.00
LETNIA FIESTA JAZZOWA
- Anders Bergcrantz Quartet, gwiazda szwedzkiego jazzu, trębacz.

29 lipca godz. 12.00

Koncert zespołu Capital S - holenderskiego, studenckiego dwunastoosobowego bandu. Ich repertuar składa się z utworów artystów, takich jak: Stevie Wonder, Tower of Power, James Brown, Etta James, Erikah Badu, Marvin Gaye, itp. Przez ostatnie trzy lata Capital S organizował tournee przez różne kraje Europy (Francja, Hiszpania, Belgia).

30 lipca godz. 12.00

Koncert w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego w wykonaniu TOMASZA STOCKINGERA z towarzyszeniem pianisty. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot z ukierunkowaniem na gwiazdy kina przedwojennego: Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera.

Różanka Dzieciom 2017

Interdyscyplinarny projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. Wydarzenie będzie realizowane w każdą sobotę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego przez całe lato. W ramach projektu odbędą się także Interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w ogrodzie różanym będzie można skorzystać także ze zbiorów książkowych Różanej Czytelni, czyli plenerowej biblioteki. Wydarzenia odbywają się w każdą sobotę do 26 sierpnia 2017 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym.

PROGRAM
1 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty origami – podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.
Warsztaty ceramiki artystycznej - nauka podstawowych technik ceramiki
artystycznej, lepienie i rzeźbienie „z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie
wykonanych obiektów. Uczestnicy wykonują prace według własnego pomysłu pod okiem
prowadzącego, które po zajęciach mogą zabrać do domu.

Warsztaty design – projektowanie i szycie koszyków z dwóch warstw filcu i ozdabianie filcem, wstążkami, cekinami.

Warsztaty teatralne - „Wierszowanka Pchła Szachrajka” warsztaty teatralne oparte na wierszowanej bajce "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy.

W programie warsztatów: wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Spektakl interaktywny w wykonaniu aktorów Teatru la Fayette pt. „Pchła Szachrajka” na podstawie wierszowanej bajki Jana Brzechwy o przewrotnej pchełce, która lubiła robić wszystkim żarty i psoty.

8 LIPCA, sobota
godz. 12.00 – 15.00

URODZINY SZCZECINA, podczas których nie zabraknie animacji dla dzieci.

W programie: warsztaty balonowe - nauka robienia figurek z baloników, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy i konkursy z animatorami, mega kolorowanka, zapowiadająca sierpniowy finał The Tall Ship’s Races.

Interaktywna czytanka pt. „Legendy Pomorza Zachodniego – Sydonia von Borcke” – prezentowana przez autorkę Małgorzatę Dudę oraz warsztaty ilustratorskie, prowadzone przez Paulinę Kaszubę, absolwentkę szczecińskiej Akademii Sztuki, której prawdziwą pasją jest tworzenie ilustracji do książek, szczególnie dla dzieci.

"Polski folklor - tradycyjna muzyka, taniec i śpiew”. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskiej muzyki, zainspirowanej polskim folklorem. W programie warsztaty wokalne, pokaz i nauka polskich tańców ludowych oraz wspólne śpiewanie polskich piosenek. Warsztaty poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG.

15 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty design - Księżniczki i Rycerze ! Oswajamy smoki !
Warsztat dla dzieci z tworzenia zabawek oraz elementów biografii Zofii Stryjeńskiej zwanej Księżniczką malarstwa polskiego. Na naszych warsztatach postanowiliśmy oswoić smoki, zrobić je bardziej łagodnymi. Czy to jest możliwe? My już to sprawdziliśmy !

Przyjdzie do nas i poruszcie swoją wyobraźnię a wszystko się wyjaśni !
Do dzieła!

Warsztaty teatralne – "Warsztaty aktorskie dla dzieci" podczas zajęć zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją. Na program zajęć składać się będą: gry i zabawy integracyjne, uczące pracy w grupie, elementy pantomimy, przezwyciężenie tremy poprzez zabawę, praca nad wyobraźnią, ćwiczenia dykcji i
praca z tekstem.

Interaktywny spektakl pt. „Przygody Pimpusia Sadełko” to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Jest to rymowana bajka, którą napisała Maria Konopnicka o szalonych, szkolnych przygodach kotka Pimpusia Sadełko. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

22 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Regatowe origami – to już ostatnie spotkanie przygotowujące do radosnego święta żeglarskiego, jakim jest finał The Tall Ship’s Races. Tym razem zapraszamy na wspólne składanie żeglarskiego origami, które poprowadzi Agata Jaz ….. (dopisz proszę co trzeba;))

Warsztaty jazzowe oraz muzyczne animacje i spektakl interaktywny - "Jazz dla Dzieciaków - muzyczne inspiracje" to warsztatowe spotkanie poświęcone muzyce jazzowej. Podczas zajęć uczestnicy przekonają się jak różnorodny i bogaty jest świat muzyki jazzowej. Na drodze gier i muzycznych zabaw poznają historię jazzu oraz jego największe osobowości. Warsztaty będą też okazją do poznania, jak działają instrumenty jazzowych muzyków. Prowadzenie Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie.

29 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne - "Co to jest onomatopeja ?" w części wykładowej uczestnicy zapoznają się z pojęciem „onomatopeja” i porozmawiają na temat jej przykładów. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Warsztaty plastyczne i animacje

Spektakl teatralny pt. „Pantomima u Tuwima” to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci oparty na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. Mole książkowe starają się uporządkować krainę wierszy dla dzieci. Czy im się to uda?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński