Sołtys Roku 2017 - Głosowanie zakończone!

red
Trwa plebiscyt na Sołtysa Roku 2017. To okazja na pokazanie i uhonorowanie prężnych, odważnych i zaangażowanych sołtysów. Na laureatów czekają cenne nagrody. Zgłoś kandydata już dziś!

Zapraszamy Państwa do szczególnego plebiscytu. Plebiscytu, w którym wybierzemy Sołtysa Roku 2017. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie prężnych i aktywnych sołtysów.

>>> Zobacz aktualne wyniki i zagłosuj

Urząd Sołtysa istnieje w Polsce od XII wieku i jest mocno zakorzeniony w naszej kulturze i sposobie zarządzania. To urząd, który jest ściśle związany ze świadomością mieszkańców wsi i nieodzownym jego elementem.
Dobry sołtys to przede wszystkim dobry organizator, osoba przedsiębiorcza, pełna pomysłów, umiejąca zarazić swoje otoczenie twórczymi działaniami. Sołtys to przede wszystkim praca na rzecz lokalnej społeczności. Praca w ściśle określonym środowisku, z ludźmi i ich problemami, ale także i radościami. Funkcja sołtysa to zadanie, które wymaga uwagi i empatii na otaczające wartości, wymagające kreatywności, wiedzy, cierpliwości i szukania nowych rozwiązań. Współczesne sołectwa stają się - z dnia na dzień - coraz bardziej nowoczesne, zmodernizowane, a umiejętność korzystania z nowych technologii i udział w ciekawych przedsięwzięciach, kreuje liderów, nawet w tak ściśle określonych środowiskach.

Ważne terminy
W okresie od 14 do 27 lipca czekaliśmy na zgłoszenia kandydatów – sołtysów z całego województwa zachodniopomorskiego, którzy swój urząd piastują co najmniej od 2016 roku.
Głosowanie trwa od 4 do 24 sierpnia - na kuponach i poprzez FB, a od 4 do 25 sierpnia - poprzez SMS.

Nagrody
Dla laureatów pierwszych trzech miejsc przygotowana została nagroda finansowa o wartości 5000 zł. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który jednocześnie jest współorganizatorem konkursu. Laureaci otrzymają również pamiątkowe dyplomy, a zdobywca pierwszego miejsca, czyli Sołtys Roku 2017, otrzyma statuetkę.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, odbędzie się podczas barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania 2017.

W przypadku ewentualnych pytań zachęcamy do kontaktu: tel. 91 48 13 381, plebiscyt@gs24.pl

Bez tytułu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński