MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Solidarność" zawiesza swój udział w Radzie ECS i Radzie Historycznej ECS

Szymon Zieba
Szymon Zieba
"Solidarność" zawiesza swój udział w Radzie ECS i Radzie Historycznej ECS
"Solidarność" zawiesza swój udział w Radzie ECS i Radzie Historycznej ECS Przemek Świderski
"Solidarność" nie widzi zasadności dalszego funkcjonowania swoich przedstawicieli w Radzie ECS i Radzie Historycznej ECS. Do odwołana zawieszono udział "S" w pracach tych gremiów. Związek poinformował o tym w liście podpisanym przez przewodniczącego "S" - Piotra Dudę.

"Solidarność" zawiesza swój udział w radach ECS. List Piotra Dudy

O decyzji związkowcy poinformowali w liście podpisanym przez Piotra Dudę, przewodniczącego "Solidarności", który skierowany został do Basila Kerskiego, Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności.

Obradujący w Warszawie przewodniczący zarządów regionów i sekretariatów branżowych Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” uznają spór toczący się wokół finansowania Europejskiego Centrum Solidarności za element prowadzonej przez obecną opozycję kampanii wyborczej i jest kolejnym dowodem na upolitycznienie tej instytucji - czytamy między innymi w dokumencie.

"Solidarność" zawiesza swój udział w radach ECS: Zamiast łączyć, ECS dzieli

Związkowcy wskazują też, że " brak wpływu Związku na kluczowe decyzje dot. funkcjonowania ECS, to jeden z głównych powodów braku zgody na wykorzystanie logo Związku, nieprzekazania archiwów i nie nawiązania bliższej instytucjonalnej współpracy".

- Patrząc na inne tego typu instytucje jak np. wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia czy Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, gdzie mimo różnic udaje się łączyć a nie dzielić, nie widzimy takiej woli w Gdańsku. Ale w takiej formule finansowania, trybie podejmowania decyzji i przy obecnym kierownictwie w naszej ocenie nie ma najmniejszych szans, aby to zmienić - podkreślają związkowcy.

"Solidarność" zawiesza swój udział w radach ECS. Do odwołania

Dlatego NSZZ „Solidarność” - czytamy w liście - "nie widzi zasadności dalszego funkcjonowania jego przedstawicieli w Radzie ECS i w Radzie Historycznej ECS i postanawia do odwołania zawiesić ich udział w pracach tych gremiów".

Czytaj więcej >>>

Rada Europejskiego Centrum Solidarności odrzuciła propozycję...

Zobacz także:

Źródło:
TVN 24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: "Solidarność" zawiesza swój udział w Radzie ECS i Radzie Historycznej ECS - Dziennik Bałtycki

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński