Sokół & Hagric Mogilno wywalczył awans do Tauron Ligi. Trzy zwycięstwa w Nowym Dworze Mazowieckim

Dariusz Knopik
Siatkarki z Mogilna wywalczyły awans do Tauron Ligi FOT. URSZULA LOBACZEWSKA / KURIER PORANNY / POLSKA PRESS
W trzecim meczu turnieju finałowego I ligi siatkarek rozgrywanego w Nowym Dworze Mazowieckim Sokół & Hagric Mogilno grał z gospodyniami Eco Harpoon Los. Stawką był awans do Tauron Ligi.

Eco Harpool Los Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół & Hagric Mogilno 2:3

Sety: 25:21, 25:18, 18:25, 21:25, 11:15

Eco: Grabowska 5, Plaga 22, Budnik 12, Stachowiak 15, Filipek 8, Bodasińska (libero) 1 oraz Kawka 0, Bolińska 0, Woźny 0, Ziemińska (libero).

Sokół: Przybyło 19, Brzoska 2, Szczepańska 5, Świętoń 19, Nowak 7, Szczepuła 15, Rafałko (libero), Cabaj 1, Fojucik 0, Pilarczyk 1.

Wcześniej zespół z Mogilna odniósł dwa zwycięstwa i był bliski ostatecznego triumfu w turnieju, co premiowane jest awansem do żeńskiej elity.

Inauguracyjny set nie przebiegał po myśli zawodniczek z Mogilna, które przegrywały od początku. Z reguły traciły po kilka punktów z rzędu i musiały odrabiać straty. Udało się im dochodzić na jeden, dwa punkty, ale nie przełamały rywalek. Podobnie było w drugiej partii.

Dopiero w trzeciej odsłonie sokolanki zagrały tak jak w poprzednich meczach. Podjęły walkę i nie pozwoliły rywalkom uciec z wynikiem. W odpowiednim momencie zaatakowały i uzyskały przewagę. Najpierw prowadziły 15:12 i nawet jak rywalki doprowadziły do remisu 17:17, to po chwili reakcja siatkarek z Mogilna była właściwa, bo zdobyły aż pięć punktów z rzędu. Tej przewagi już nie wypuściły.

Podobnie przebiegał czwarty set. Znowu w drugiej części były bardzo skuteczne i cierpliwe w ataku, skutecznie kontrując rywalki. Doprowadziły do tie breaka.

W nim rządziły od początku do końca. Po ostatniej zwycięskiej akcji i 150 minutach walki mogły zacząć świętować ze swoimi kibicami.

To historyczne osiągnięcie klubu z Mogilna, który po raz pierwszy zagra w żeńskiej elicie. Dojdzie do derbów z Pałacem Bydgoszcz.