Paweł Wiśniewski
W połowie grudnia ubiegłego roku, Aleksandra Król na podium Pucharu Świata znalazła się po blisko rocznej przerwie - we włoskiej miejscowości Carezza była druga slalomie gigancie równoległym. W styczniu 2022 roku, w austriackim Simonhoehe, także w slalomie gigancie równoległym, odniosła jedyne w karierze zwycięstwo w PŚ. Na koncie ma także dwa drugie miejsca w slalomie równoległym. imago/ThomasReiner.pro/EAST NEWS
Aleksandra Król zajęła ósme miejsce w slalomie równoległym w znanym austriackim kurorcie Bad Gastein i w klasyfikacji generalnej snowboardowego Pucharu Świata jest piąta. Wygrał Austriaczka Daniela Ulbing.

W Bad Gastein u podnóża Alp, Aleksandra Król awansowała do fazy pucharowej z przedostatnim, piętnastym czasem kwalifikacji, ale w 1/8 finału pokonała 5-krotną zdobywczynię Pucharu Świata w tej konkurencji i byłą mistrzynię świata, Szwajcarkę Julie Zogg. W ćwierćfinale Polka przegrała jednak z inną Helwetką Jessicą Keiser. W austriackim pojedynku o zwycięstwo, Daniela Ulbing okazała się lepsza od Claudii Riegler.

W punktacji tej konkurencji Król jest dwunasta, a prowadzi Ulbing. W klasyfikacji generalnej PŚ liderką jest także Ulbing, natomiast Polka zajmuje piąte miejsce.

W finale mężczyzn, Włoch Maurizio Bormolini pokonał reprezentanta gospodarzy Alexandra Payera. Polacy odpadli w kwalifikacjach - Michał Nowaczyk zajął 32. miejsce, a Oskar Kwiatkowski został zdyskwalifikowany. W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Andreas Prommegger, a najlepszy z Polaków Kwiatkowski jest 14.