MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śniadanie ze sztuką w Szczecinie. Ekskluzywny projekt malarza Lucasa Lucaprio przyciąga coraz więcej gości [ZDJĘCIA]

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Śniadanie ze sztuką to inicjatywa Lucasa Lucaprio, malarza pochodzącego ze Szczecina. Spotkania odbywają się sezonowo. Ich temat przewodni dotyka twórczości artystycznej.
Śniadanie ze sztuką to inicjatywa Lucasa Lucaprio, malarza pochodzącego ze Szczecina. Spotkania odbywają się sezonowo. Ich temat przewodni dotyka twórczości artystycznej. @szczepanrobifoty
Druga odsłona Śniadania ze sztuką już za nami. Tym razem tematem spotkania były prawa autorskie w mediach społecznościowych. W wydarzeniu można było wziął udział wyłącznie na zaproszenie. Oryginalna formuła projektu Lucasa Lucaprio, malarza pochodzącego ze Szczecina, budzi coraz większe zainteresowanie, a co za tym idzie, przyciąga nowe osobistości.

Druga edycja Śniadania ze sztuką odbyła się w Galerii 111 przy placu Żołnierza Polskiego. Gościem specjalnym, a zarazem prowadzącym był dr Marcin Stępień, specjalizujący się w prawie autorskim, prawie nowych technologii oraz prawnej ochronie dzieł sztuki. Tematyka wywołała duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości, którego pokłosiem była lawina pytań.

- Dotyczyły one przede wszystkim legalnego wykorzystywania zdjęć i wizerunku w medialnych publikacjach, plagiatu i inspiracji czy też praw, jakie przysługują twórcy i zamawiającemu - szczególnie w kontekście nowych technologii i możliwości rozpowszechniania dzieł. - Moi drodzy, spotkaliśmy się na śniadaniu, a za chwilę rozpocznie się pora obiadowa - żartował Lucas Lucaprio, sygnalizując koniec wystąpienia gościa.

ZOBACZ TEŻ:

Po wykładzie zaproszeni podjęli jeszcze dyskusję między sobą przy kawie i wypiekach, o które zadbała piekarnia Asprod. Uwagę gości przyciągały także obrazy wystawiane galerii. - W Szczecinie powinno być więcej takich spotkań - dało się słyszeć w rozmowach.

Przypomnijmy, że pierwsze Śniadanie ze sztuką odbyło się latem, a tematem przewodnim było garden party. Przedtem malarz zorganizował unikatowy wernisaż w stylu Royal Ascot, który odbił się szerokim echem w mieście. A kim jest organizator? Lucas Lucaprio to pasjonat malarstwa, a także menager szczecińskiej Galerii Orient. Jego ulubioną techniką jest łączenie na płótnie farb akrylowych ze szlagmetalem. Chętnie maluje zwierzęta, a wśród nich - przede wszystkim psy i konie.

Zobacz też fotorelację z bankietu w stylu Royal Ascot

Bankiet w królewskim stylu. Znani szczecinianie na wernisażu Lucasa Lucaprio

Bankiet w brytyjskim stylu w kamienicy na Starym Mieście w S...

od 7 lat
Wideo

77. urodziny króla sucharów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński