Smolarek nie pokonał Kahna

dc, 21 lutego 2005 r.
Bramkarz Bayernu Monachium Oliver Kahn okazał się dla Euzebiusza Smolarka zaporą nie do przebycia. Fotorzepa
Borussia Dortmund, drużyna Euzebiusza Smolarka, została rozgromiona w niemieckiej ekstraklasie przez Bayern Monachium aż 5:0. Reprezentanci Polski Jacek Krzynówek i Dariusz Żuraw wpisali się na listę strzelców w meczach piłkarskiej Bundesligi.

Spotkanie Bayernu z Borussią zapowiadało się bardzo interesująco. Borussia wiosną w czterech meczach zdobyła aż 10 punktów.

Jednak w starciu z Bayernem nie istniała. Fatalnie grała obrona Borussi. Bayern z łatwością dochodził do dobrych sytuacji i był zabójczo skuteczny. Trzy gole strzelił Holender Roy Makaay.

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w sześciu minutach, kiedy to Bayern strzelił dwie bramki. Najpierw wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową, a następnie podwyższył na 2:0 po błędzie bramkarza Weidenfellera. Smolarek grał cały mecz, ale jego marzenie o pokonaniu słynnego bramkarza rywali, Olivera Kahna, nie spełniło się.

Krzynówek kontra Bosacki

Powodów do radości nie miał też gracz Hannoveru 96, Dariusz Żuraw, choć strzelił dla swej drużyny gola. Żuraw, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski skierował piłkę do bramki rywali po strzale głową z czterech metrów. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę. Jego zespół przegrał jednak aż 1:4.

W innym ciekawym spotkaniu FC Nuernberg przegrał przed własną publicznością 2:4 z Bayerem Leverkusen. W meczu tym naprzeciwko siebie stanęli powracający do składu Bartosz Bosacki (Nuernberg) i Jacek Krzynówek (Bayer), który do "aptekarskiej" drużyny przyszedł właśnie z Norymbergii. Krzynówek w 79. minucie trafił do bramki rywali z rzutu wolnego. Z kolei Bosacki zaliczył asystę, ale prezentował się słabo, przegrywając pojedynki w powietrzu.

Zwycięstwo odniósł zespół Tomasza Zdebela VfL Bochum, który pokonał 3:1 Freiburg. Polski pomocnik grał całe spotkanie. Remis 0:0 z Mainz zanotowała Arminia Bielefeld (90 minut Daniela Bogusza), a z kolei 1. FC Kaiserslautern uległ na wyjeździe HSV 1:2. W 72. minucie na placu gry pojawił się pomocnik Kaiserslautern - Kamil Kosowski.

Napastnik Artur Wichniarek powrócił do podstawowego składu Herthy Berlin. Zagrał w wyjazdowym spotkaniu z VfB Stuttgart przegranym przez berlińczyków 0:1.

Gole Żewłakowa i Rasiaka

Marcin Żewłakow zdobył gola dla Excelsioru Mouscron w sobotnim meczu ligi belgijskiej z La Louviere. Excelsior zremisował przed własną publicznością 1:1, a Żewłakow uzyskał prowadzenie dla gospodarzy w 10. minucie. Była to 12. bramka Żewłakowa dla Excelsioru w tym sezonie.

Piłkarz reprezentacji Polski, Grzegorz Rasiak strzelił jedną bramkę dla Derby County w wyjazdowym meczu 33. kolejki drugiej ligi angielskiej przeciwko Rotherham, wygranym przez Derby 3:1. Rasiak wpisał się na listę w 32. minucie. W obecnym sezonie polski napastnik zdobył już 12 goli. W tabeli Derby zajmuje czwarte miejsce.