Śmietniki na deptaku Bogusława w Szczecinie. Czy to psuje wizerunek centrum miasta?

internauta Jarek
Pojemniki na śmieci do recyklingu na deptaku Bogusława w Szczecinie.
Pojemniki na śmieci do recyklingu na deptaku Bogusława w Szczecinie. internauta Jarek
Udostępnij:
Na pl. Zgody w Szczecinie, w miejscu gdzie rozpoczyna się deptak Bogusława, pojawiły się... trzy pojemniki na śmieci do recyklingu.

- Można zrozumieć, że nowe ustawy i rozporządzenia bywają kłopotliwe (niekiedy absurdalne), ale stawianie koszów na śmieci, na środku reprezentacyjnego ciągu pieszego w centrum miasta jest co najmniej niepoważne - napisał w e-mailu nasz Internauta Jarek.

- Od kilka lat toczy się nieustanna walka o polepszenie wizerunku centrum Szczecina, ale jak widać, niektórzy chyba celowo działają na naszą szkodę.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Głosujcie w ankiecie powyżej lub zostawcie komentarz na naszym forum.

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Czyli mieszkańcy głosu nie mają, jednej wspolnocie gmina funduje śmietniki na chodniku pomimo protestu szczecinian a inne muszą wskazywać miejsce na swojej posesji. Jak to śmietniki dla Wojska polskiego to ustawcie je od strony Wojska Polskiego koło Żabki, a nie pod blokiem tych co śmietniki takie już mają na zapleczach. W tym miejscu są już betonowe kwietniki, słup ogłoszeniowy i pachołki antywjazdowe a teraz 3 śmietniki. Co jeszcze się zmieści by bardziej oszpecić plac zgody?
D
Doris

A to kolejne wyjaśnienie Urzędu Miasta (cytat z oryginału wiadomości email), jak widać z wolą mieszkańców nikt się nie liczy. Zatem skoro to ma być dla dobra mieszkańców i nie szpeci miasta,  prosimy Pani Prezydencie aby ustawiono panu pod oknami urzędu takie same pojemniki, petenci będą mogli tam wrzucać wchodząc i wychodząc z urzędu, a szczecińscy żule grzebać do woli w poszukiwaniu surowców wtórnych).

 

CYTAT:

 

Wiadomość napisana przez Adamczyk Paweł w dniu 2014-01-29, o godz. 11:44:

Szanowna Pani,

Odpowiadając na kolejne pytania wskazuję, że:

·         Gmina nie ma obowiązku uzyskiwania zgody Wydziału Ochrony Środowiska (jakiej instytucji) na lokalizację pojemników;

·         Lokalizacja była uzgadniana z Zespołu ds. Organizacji Ruchu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urząd Miasta Szczecin;

·         opłaty za zajęcia pasa drogowego wg Pani stwierdzenia miałby być ponoszone przez Gminę na rzecz Gminy (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego jest jednostką budżetową gminy);

·         uzgodnień z KWP nie było (jak domyślam się ma Pani na myśli Komendę Wojewódzką Policji) bo kwestia ta nie jest przedmiotem kompetencji Komendy Wojewódzkiej Policji;

 

Z poważaniem,

 

Paweł Adamczyk

Z-ca Dyrektora Wydziału

Wydział Gospodarki Komunalnej  i Ochrony Środowiska Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1,

70-456 Szczecin

padamcz@um.szczecin.pl

tel.  91 42 45 173

 

 

 

D
Doris
A oto cytat z odpowiedzi w tym temacie pana Urzędnika z Miasta (treść oryginalnego emaila, który otrzymałam. Jak widać urzędnicy miejscy nie są za grzeczni i jeszcze mam im podać przepisy, które naruszyli:
 
Wiadomość napisana przez Adamczyk Paweł w dniu 2014-01-29, o godz. 10:42:

Szanowna Pani,

Przedmiotowe pojemniki do selektywnej zbiórki zostały usytuowane w rejonie Pl. Zgody u zbiegu ul. Bogusława na zlecenie Gminy Miasto Szczecin.

Gmina realizuje zadania związane z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które miedzy innymi obejmują ustanowienie na jej terenie selektywnego zbieranie odpadów komunalnych oraz tworzenie punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy.

 

Lokalizacja, o której wspomniała Pani w swojej korespondencji, ma za zadanie stworzyć warunki do prowadzenia segregacji odpadów dla sąsiadujących z nią nieruchomości, nie tylko nieruchomość przy Wojska Polskiego 29

 

Przeprowadzona analiza wskazuje, że nie koliduje ona z ciągiem pieszym bo rejon usytuowania pojemników to szeroki pas chodnika zapewniający swobodne przejście we wszystkich kierunkach.

 

Odnośnie zarzutu o blokowaniu ronda przez pojazdy odbierające odpady komunalne gromadzone selektywnie w tych pojemnikach chciałbym wskazać, że odbiór odbywa się nie częściej niż 1 raz w tygodniu i trwa kilka minut. Większość lokalizacji w ścisłym centrum miasta i ich obsługa przez służby komunalne jest związana z tego rodzaju niedogodnościami.

 

W kwestii naruszania przepisów w zakresie ochrony środowiska to wydaje się, że uogólnienie którego Pani dokonała nie ma odzwierciedlenia w stanie faktycznym. Jeżeli jest inaczej to proszę wskazać które przepisy i w jaki sposób poprzez tę lokalizację są nieprzestrzegane.

 

Pozostaję z poważaniem,

 

Paweł Adamczyk

Z-ca Dyrektora Wydziału

Wydział Gospodarki Komunalnej  i Ochrony Środowiska Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1,

70-456 Szczecin

padamcz@um.szczecin.pl

tel.  91 42 45 173

 

 

e
eva

Moim zdaniem śmietniki są bardzo ładne,kolorowe,.Wyglądają jak grzybki.

D
Doris

Dobrze, że GS zajął się tą sprawą. jako mieszkanka Pl. Zgody reklamowałam ustawienie tych śmietników na środku chodnika już 29 stycznia 2014 roku kiedy te szpecące miasto śmietniki się pojawiły - według UM ustawione one zostały dla Wspólnoty Al. Wojska Polskiego nr 29 i według Gminy wszystko jest w porządku - tak wypowiedział się w emailach do mnie pan Paweł Adamczyk z Urzędu Miasta, gdy zadałam mu pytania:

- dlaczego pojemniki na śmieci zostały wystawione przez Remondis na środku Placu Zgody przy Al. Wojska Polskiego skoro inne wspólnoty mają je na swoich podwórkach?

- czy Gmina otrzymała na taką lokalizację śmietników otrzymała zgodę Wydziału Ochrony Środowiska, bo są to przecież śmieci i ich lokalizacja nie jest zapewne obojętna i dowolna?
- czy było to uzgadniane z Zarządem Dróg i czy są wnoszone opłaty za zajęcie pasa drogowego przez daną wspólnotę?
- co na to KWPolicji w zakresie niezgodnego z prawem zatrzymywania się samochodu śmieciarki na skręcie przy wjeździe na Plac Zgody?
 
 
 

 

K
Krzystof

Jezus Maria co za masakra! Jaki wstyd. Dawać jeszcze zwykły kontener i będziemy mieli stado meneli krążących po deptaku i proszących o pieniądze i łyczek piwa. 

w
władeczek

Widzę, że „miasto” obiera sobie za zadnie na nowy rok wyborczy zrobienie ze Szczecina wizerunkowej potęgi. 

 

 

P
PittBull

może idiota który wymyślił gdzie postawić trzy pojemniki to może niech wyda zgodę na postawienie śmietników przed urzędem miejskim a ściślej mówią pod oknami prezydenta miasta i pod swoim domem to jest 100% -towy pomysł na ekologię i czystość miasta

I
Impresjonista

Nareszcie coś kolorowego w tym ponurym syfie ponurych ludzi katujących się "męką pańską".

X
Xx
Wizerunku tego miasta to już nic nie jest w stanie popsuć.
M
Miś na Miarę

Papier, kamień, nożyce. 

u
ula

Przecież to jest kSiStEK i jego sTeTiN 2512, nie wiem co w tym dziwnego. Nawet barwy są prawie OK :D

G
Gość

Nie sądzę, aby te śmietniki jakoś specjalnie szpeciły miasto. Są i tak znacznie lepsze niż śmierdzące ulice i bramy pełniące funkcję toalety dla tubylców. Przejście po Śródmieściu w Szczecinie wymaga uwagi, bo jest to slalom gigant pomiędzy psimi kupami, parkującymi na chodniku samochodami i autochtonami wystającymi z trunkami w bramie.

T
Trinity

nie macie do chu....a sie czym zajmować? Moze zrobcie afere bo Kowalski z Komuny Paryskiej nie odśnieżył auta??? zacznijcie myśleć bo na psy schodzicie

B
Bogdan

Ludzie jaki wizerunek , a czy brudne zaniedbane kamienice , zanieczyszczone chodniki , walające się śmieci , brak całkowitej spujności architektonicznej w miescie (nowa blaszana filharmonia przy starych budynkach , nowe biurowce w centrum ) to nie psują wizerunku ??

Dodaj ogłoszenie