Słupski Matbet buduje Nowe Miasto

Artykuł sponsorowany Matbet Słupsk
Udostępnij:
Firma Matbet ze Słupska, działająca w branży deweloperskiej, realizuje właśnie kolejną dużą inwestycję. Jest nią osiedle Nowe Miasto w Słupsku. Matbet w plebiscycie „Nasze Dobre z Pomorza” bierze udział w kategorii Budownictwo, nieruchomości.

Matbet to jeden z najdłużej działających deweloperów nie tylko w Słupsku, ale także w regionie. Firma od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem, budową i sprzedażą mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Budynki i osiedla wybudowane przez tą firmę można spotkać w Słupsku, Koszalinie i Szczecinku.

Najnowszą inwestycją Matbetu jest osiedle Nowe Miasto powstające w Słupsku. Ma to być osiedle nowatorskie, zaprojektowane i budowane z poszanowaniem środowiska przyrodniczego, wykonane z ekologicznych materiałów.

Nowe Miasto powstaje w rejonie ul. Legionów Polskich położonej w zachodniej części Słupska. To dobre miejsce dla osób pragnących mieć dostęp do infrastruktury miejskiej i możliwość szybkiego przemieszczenia się w różne rejony miasta poprzez ring i obwodnicę.

Na terenie osiedla powstają pięciopiętrowe budynki z windami o wysokim standardzie wykonania, z garażami oraz wspólnym terenem rekreacyjnym. Cechą charakterystyczną osiedla jest niska intensywność zabudowy oraz retencją wód opadowych. Przepuszczalne nawierzchnie parkingowe szybko i skutecznie odprowadzające wodę opadową do gruntu.

Pomyślano również o najmłodszych, dla których powstanie wydzielony plac zabaw urządzony w bezpieczny sposób. Zaplanowano także elementy małej architektury, jak ławki, stojaki na rowery w otoczeniu budynków oraz zieleń. Zagwarantowany jest również parking, na którym 20 procent miejsc jest ogólnodostępna.

Budynki wyróżniają się postmodernistyczną architekturą, zaś mieszkania cechuje komfortowa aranżacja, a także dbałość o jakość powietrza w oparciu o system wentylacji hybrydowej sterowanej parametrami powietrza (ciśnienie/wilgotność). W ofercie jest szerokopasmowy internet dostarczany poprzez instalację światłowodową umożliwiający obsługę Smart Home, czyli zdalne sterowanie domem. Instalacje wewnętrzne są z kompletnym osprzętem elektrycznym (gniazdka, włączniki itp), dzwonek, domofon. Instalacje sanitarne zakończono korkami, a instalacje C.O. z grzejnikami i zaworami.

Budynki mają wydzielone powierzchnie wspólne na wózkownie i rowerownie. Lokatorzy otrzymują do dyspozycji komórki wykończone „pod klucz". Z kolei indywidualne garaże mogą również służyć jako użytkowy schowek. Koszty utrzymania części wspólnych wynoszą ok. 2 zł/m2 powierzchni użytkowej mieszkania, zaś zużycie mediów jest mierzone zainstalowanymi licznikami. Obiekty są przyjazne dla niepełnosprawnych. Nie ma barier architektonicznych. Zainstalowane windy zapewniają łatwy dostęp od poziomu -1 do ostatniej kondygnacji.

Nowa inwestycja Matbetu jest nie tylko nowoczesna w założeniach architektonicznych i technicznych, ale również pod względem marketingowym. Firma opracowała specjalną strategię komunikacji, w tym m.in. stworzono dedykowaną stronę internetową inwestycji, zorganizowano system banerów informacyjnych oraz zaplanowano kampanie reklamowe w prasie, radiu i mediach społecznościowych.

Stworzono również cyfrową platformę sprzedaży z systemem identyfikacji klientów i przyszłych użytkowników.

- Aktualnie pracujemy nad wdrożeniem systemu operacyjnego mającego na celu połączenie za pomocą systemu informatycznego wszystkich działów i komórek firmy – informują przedstawiciele Matbetu.

Nowe Miasto będzie podlegało dalszej rozbudowie, zarówno pod względem infrastruktury technicznej, jak i oraz usługowo-handlowej. Budynki zostaną wyposażone w systemy dekontaminacji (usuwania szkodliwych substancji) pomieszczeń. Rozbudowie ulegną również tereny zielone i parki (Park Zachodni). Powstaną też zbiorniki naziemne z funkcją rekreacyjną. Te obiekty również wchodzą z zakres retencji wód opadowych. Na osiedlu zostanie też zlokalizowana stacja rowerów miejskich.

Osiedle Nowe Miasto w Słupsku to jak dotąd największa inwestycja w regionie. Obecnie Matbet posiada 21 pozwoleń na budowę. Zdaniem inwestora, osiedle stanowić będzie intensywny i istotny element rozwoju miasta Słupska, jego zasobów mieszkaniowych oraz towarzyszącej temu infrastruktury: technicznej, drogowej, parkingowej, rekreacyjnej (tereny zieleni, parki, zbiorniki wodne).

Materiał oryginalny: Słupski Matbet buduje Nowe Miasto - Głos Koszaliński

Dodaj ogłoszenie