MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie nowych policjantów oraz wręczenia odznaczeń i medali w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie

Marek Rudnicki
W Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów oraz wręczenia odznaczeń i medali państwowych pracownikom cywilnym i funkcjonariuszom z terenu województwa. Dziś także nastąpiło przekazanie jednostkom Policji 7 nowych radiowozów.

W urzędzie wojewódzkim odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów oraz wręczenia odznaczeń i medali pracownikom cywilnym i funkcjonariuszom z terenu województwa. Policja dostała też 7 nowych radiowozów.

Ślubowało 25 nowych policjantów, w tym 4 kobiety.

- Dla mnie służba w policji jest dużo ciekawsza niż w wojsku - przyznał nam się mówiąc o powodach wstąpienia do służby posterunkowy Jakub Starczewski. - Lubię pracę w grupie i z obywatelem, któremu można pomóc.

ZOBACZ TEŻ:

Wojewoda Zachodniopomorski, Tomasz Hinc i komendant wojewódzki policji, nadinspektor Jacek Cegieła wręczyli pracownikom i funkcjonariuszom medale i odznaczenia. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych postanowieniem Prezydenta RP medalami za długoletnią służbę odznaczono 9 osób. Za zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań policji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył brązowym medalem Leokadię Zalech, która jest starszym referentem Zespołu Poszukiwań i identyfikacji Osób w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. Odznakami „Zasłużony Policjant” Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył 23 funkcjonariuszy.

Uhonorowano za szczególną postawę kom. Andrzeja Rybickiego, naczelnika Wydziału Kryminalnego KMP w Koszalinie. Komendant Główny Policji skierował do niego list gratulacyjny.

Po ceremonii wręczono policjantom klucze do nowych radiowozów. W tym trzech oznakowanych BMW (otrzymają je komendy powiatowe w Szczecinie, Choszcznie i Drawsko Pomorskie), jednego nieoznaczonego z videorejestratorem (trafi do Szczecinka) oraz trzech furgonów VW Transoreter T6 (otrzymały je komendy w Świdwinie, Myślibórzu oraz w Choszcznie).

ZOBACZ TEŻ:

BMW zostały kupione przez KGP w ramach programu "Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji" finansowanego ze środków RPO województwa. Łączna wartość 7 radiowozów, to ponad 1 174 tys. zł.

To kolejne samochody dla policji. W lutym tego roku garnizon zachodniopomorski wzbogacił się o dwa BMW i dwa Fordy Transit, które trafiły do jednostek przygranicznych w Policach, Świnoujściu, Gryfinie i Szczecinie. Ich koszt, to prawie 2 mln zł. Radiowozy zostały wyposażone w dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu zdarzeń drogowych. W samochodach zainstalowano też translatory umożliwiające ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem.

Nieco wcześniej, bo w grudniu 2018 r. policja wzbogaciła się o cztery radiowozy elektryczne oznakowane (trzy dla Szczecina). Nissan e-NV200 wykorzystywany jest do przewozu psów, a osobowe Nissan Leaf służą w drogówce.

Nieco wcześniej, bo w grudniu 2018 r. policja wzbogaciła się o cztery radiowozy elektryczne oznakowane (trzy dla Szczecina). Nissan e-NV200 wykorzystywany jest do przewozu psów, a osobowe Nissan Leaf służą w drogówce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński