Słodki koniec kiepskiego sezonu. Manchester United z Pucharem Anglii! [ZDJĘCIA]

jac, Filip BaresZaktualizowano
Manchester United z Pucharem Anglii Tim Ireland
Na otarcie łez po sezonie pełnym rozczarowań Manchester United sięgnął po Puchar Anglii! Ale potrzebował do tego aż dogrywki. Po 90 minutach remisował bowiem z Crystal Palace 1:1. Dopiero gol wprowadzonego Jesse Lingarda okazał się decydującym.

Po zajęciu piątego miejsca w Premier League podopieczni Louisa van Gaala mieli coś do udowodnienia. " Czerwone Diabły" nie zagrają przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów i sobotni mecz bł ostatnią szansą na uratowanie sezonu. United przeważało od pierwszej minuty, ale stwarzane sytuacje nie przerodziły się bramki.

W 78. minucie spotkania Crystal Palace wyszło sensacyjnie na prowadzenie. Chwila nie uwagi obrońców United stworzyła okazję dla Jasona Pucheona, który posłał piłkę z woleja obok bramkarza Davida De Gea'i. Trzy minuty później stan spotkania wyrównał Hiszpan Juan Mata.

W dogrywce "Czerwone Diabły" pewnie kontrolowały przebieg spotkania, ale w końcówce pierwszej połowy ich stoper Chris Smalling ujrzał drugą żółtą kartkę. W 110. minucie młody pomocnik Jesse Lingard zapewnił zwycięstwo podopiecznym Louisa van Gaala.

Jeden puchar w obecnym sezonie z pewnością nie jest zadowalający dla kibiców najbardziej utytułowanego klubu w Anglii. Po wydaniu ponad 150 milionów euro na transfery w letnim okienku obecny sezon z pewnością jest w oczach kibiców porażką.

Crystal Palace - Manchester United 1:2 (0:0)
Bramki: Jason Puncheon 76’ – Juan Mata 81’, Jesse Lingard 110’

Żółte kartki:Dann, Delaney, McArthur – Smalling, Rojo, Mata, Rooney, Fellaini, Lingard
Czerwona kartka: Smalling (za dwie żółte)
Widzów: 88 619
Sędziował: Mark Clattenburg
Mecz rozegrano na stadionie Wembley w Londynie.

Manchester United: David de Gea – Antonio Valencia, Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo (66’ Matteo Darmian)– Michael Carrick, Wayne Rooney, Juan Mata (90’ Jesse Lingard), Marouane Fellaini, Anthony Martial – Marcus Rashford (72’ Ashley Young).

Crystal Palace: Wayne Hennessey – Joel Ward, Scott Dann (90’ Adrian Mariappa), Damien Delaney, Pape Souare – Mile Jedinak, James McArthur, Wilfried Zaha, Yohan Cabaye (72’ Jason Puncheon), Yannick Bolasie – Connor Wickham (86’ Dwight Gayle).