Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skrzyżowania na Arkońskim w Szczecinie. Podporządkowane lepsze? Urzędnicy i policja są na "nie"

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Czytelnik przesłał zdjęcie po kolizji przy ul. Wojciechowskiego. - Praktycznie codziennie dochodzi tutaj do wymuszeń - mówi
Czytelnik przesłał zdjęcie po kolizji przy ul. Wojciechowskiego. - Praktycznie codziennie dochodzi tutaj do wymuszeń - mówi Czytelnik
Czy skrzyżowania równorzędne na osiedlu Arkońskim w Szczecinie to błąd? Zdaniem naszego czytelnika, należałoby to zmienić, bo praktycznie codziennie dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa.

- Tworzy to ekstremalne absurdy, gdzie samochód jadący pod górkę musi się na każdej górce praktycznie zatrzymać, by nie wymusić - mówi pan Mariusz. - Winę ponoszą ludzie, którzy nie patrzą na znaki, ale jednak jest to utrudnianie życia mieszkańcom i wciskanie im swojego „dobra” na siłę. Na osiedlu praktycznie nie ma zwolenników tego rozwiązania.

Zdaniem czytelnika, należałoby wprowadzić pierwszeństwo ulicy Wojciechowskiego na całym odcinku przez ulicę Malinową do Wiosny Ludów oraz pierwszeństwo ulicy Wiosny Ludów na całym odcinku do styku ulic Malinowej i Tatrzańskiej.

ZOBACZ TEŻ:

Naruszenie przepisów na drodze zdarza się każdemu kierowcy, ale za niektóre wykroczenia drogowe możemy otrzymać tak wysoki mandat, że naprawdę nas to zaboli. Taryfikator mandatów jest bezwzględny - zobacz, czego lepiej nie robić na drodze, by nie stracić kilkuset złotych w kilka sekund!

Robisz to na drodze? Dostaniesz taki mandat, że się nie pozb...

Według urzędników, nieprawdą jest, że mieszkańcy byli przeciwni takiemu rozwiązaniu, gdyż do wydziału gospodarki komunalnej magistratu nie wpłynęła w ostatnim czasie żadna skarga, a sytuacja jest cały czas monitorowana przez radę osiedla.

Te zachowania doprowadzają kierowców do szewskiej pasji! Sprawdź, czy na drodze nie jesteś utrapieniem dla innych.Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Co nas wkurza na drodze? Oto najgłupsze zachowania kierowców...

Magistrat przypomina, że obecna organizacja ruchu, wprowadzona w 2013 roku, miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości pojazdów poruszających się ulicami Wojciechowskiego oraz ul. Wiosny Ludów i ul. Tatrzańską, gdzie kierujący, jadący wówczas na drodze z pierwszeństwem, osiągali duże prędkości.

- Obecnie nie planuje się zmian w organizacji ruchu w przedmiotowym kwartale ulic, gdyż wprowadzenie dróg z pierwszeństwem znacząco pogorszyłoby bezpieczeństwo poprzez zwiększenie prędkości pojazdów w ich ciągu - odpowiada Marcin Charęza, szef referatu ds. organizacji ruchu szczecińskiego magistratu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Remont torowiska na ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszaw...

A co o pomyśle czytelnika sądzi policja?

- Wprowadzenie ulic Wiosny Ludów i Wojciechowskiego jako dróg z pierwszeństwem przejazdu spowoduje pogorszenie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi na znaczny wzrost prędkości jazdy kierujących w ciągu dróg z pierwszeństwem - czytamy w piśmie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Zwiększenie prędkości przejazdu potęguje skutki w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego. Skrzyżowania równorzędne stosowane są w celu uspokojenia ruchu, a tym samym w celu obniżenia prędkości jazdy pojazdów przejeżdżających przez takie skrzyżowania, co wpływa na podniesienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności podnosi bezpieczeństwo pieszych.

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński