Skra Częstochowa - Błękitni Stargard 2:1. Powrót na tarczy

Tadeusz Surma
Błękitni Stargard przegrali 1:2 ze Skrą w Częstochowie i dali się rywalom wyprzedzić w tabeli.

Błękitni ostatnimi tygodniami grają w kratkę, ale liczyli na dobry wynik w Częstochowie. Zrobili zbyt mało, by go osiągnąć.

W pierwszej połowie zawiodły obie drużyny. Mecz był nudny, strzałów było jak na lekarstwo, a walka toczyła się głównie w środku pola. W drugiej połowie spotkanie się otworzyło, ale niestety ze wskazaniem na gospodarzy.

Skra objęła prowadzenie w 52. minucie. Aleksander Theus faulował w polu karnym, a jedenastki nie zmarnował Adam Mesjasz. Od razu odpowiedzieć chciał Wojciech Fadecki, ale piłka minęła bramkę. Chwilę później było już 2:0, tym razem bramkarza Błękitnych pokonał Piotr Nocoń. Goście wzięli się do odrabiania strat. Na 1:2 trafił najlepszy snajper Błękitnych, Wojciech Fadecki, ale gola wyrównującego zabrakło.

Skra Częstochowa - Błękitni Stargard 2:1 (0:0)
Bramki: Mesjasz (53-karny), Nocoń (64) - Fadecki (67).
Skra: Biegański - Napora, Mesjasz, Brusiło - Holik l, Andrzejczak, Zalewski, Kazimierowicz l (83 Zieliński), Nocoń l - Kieca, Rumin (66 Wolny).
Błękitni: Sasiak - Theus l , Ostrowski l, Sadowski, Sitkowski - Gawron, Bednarski (54 Paczuk l), Kompanicki (54 Cywiński), Bochnak, Fadecki - Polkowski (54 Łysiak).
Wyniki: Stal Stalowa Wola - Górnik Polkowice 3:0, Elana Toruń - GKS Katowice 1:2, Legionovia Legionowo - Gryf Wejherowo 5:2, Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg 1:0, Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 3:1, Lech II Poznań - Resovia 2:0, Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 1:0, Stal Rzeszów - Bytovia Bytów 2:1.