Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skorzystają tysiące

paw, 20 października 2005 r.
- Nie dajemy ryb, nie dajemy wędek - uczymy łapać ryby - mówi prof. Wojciech Olejniczak, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.
- Nie dajemy ryb, nie dajemy wędek - uczymy łapać ryby - mówi prof. Wojciech Olejniczak, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Marcin Bielecki
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu pozyskała z funduszy europejskich 16 milionów złotych. Za te pieniądze będzie szkolić pracowników Zakładów Chemicznych Police, lokalnych przedsiębiorców oraz kobiety z najbiedniejszych gmin województwa.

- Zapotrzebowanie na kształcenie kadry kierowniczej jest olbrzymie. Nie są to jednak studia tanie i ich koszt jest największą przeszkodą. Dlatego postanowiliśmy aplikować o środki z zewnątrz - wyjaśnia prof. Aneta Zelek, dyrektor biura studiów podyplomowych i MBA Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Dzięki unijnym pieniądzom lokalni przedsiębiorcy mogą kształcić się na 6 kierunkach rocznych studiów podyplomowych ponosząc tylko 20 procent kosztów takiego kształcenia. W ciągu 2,5 roku skorzysta z tego około 440 osób.

Uruchomiono także dwuletnie studia podyplomowe MBA, których dyplom rozpoznawalny jest na całym świecie.

- Normalnie czesne to nawet 80 tysięcy złotych. My mamy teraz możliwość realizacji ich za 20 procent tej sumy - mówi prof. Aneta Zelek. - Mamy inwazję chętnych.

Uczelnia prowadzi też studia podyplomowe w Kołobrzegu, Świnoujściu i Gryficach.

900 tys. złotych pozyskanych z UE przeznaczone zostanie na szkolenia kadry Zakładów Chemicznych Police. Szkolenia rozpoczną się w styczniu. Mają na celu wzmocnienie konkurencyjności firmy. Weźmie w nich udział prawie jedna trzecia załogi firmy ze wszystkich szczebli.

Kolejny projekt współfinansowany z unijnych pieniędzy to "Ręce kobiet przynoszą pieniądze". Bierze w nim udział 45 kobiet z trzech najbiedniejszych gmin województwa: Dobrzan, Przelewic i Czaplinka.

Socjologowie i psychologowie motywują je do aktywnych postaw, kobiety uczą się praktycznych umiejętności (wyrabiają mydło, szyją zasłony, poduszki, malują na szkle, produkują wyroby z miodu), i uczą się wykorzystywać komputer w prowadzeniu biznesu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński