sportowy24
  Skorpion Szczecin wygrał pierwszy finał. Zaliczka przed...

  Skorpion Szczecin wygrał pierwszy finał. Zaliczka przed rewanżem

  jakub lisowski

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Drużyna Skorpiona po 1 finale.

  Drużyna Skorpiona po 1 finale. ©Materiały klubu

  Pięściarze Skorpiona Szczecin w pierwszym meczu finału Ekstraligi Boksu Olimpijskiego pokonali ekipę Wielkopolski i znaleźli się o krok od zapewnienia sobie prestiżowego tytułu mistrzów Polski.
  Drużyna Skorpiona po 1 finale.

  Drużyna Skorpiona po 1 finale. ©Materiały klubu

  - Wydarzenie ma charakter historyczny, ponieważ jest to pierwsza edycja tych rozgrywek - podkreślają działacze Skorpiona.

  Liga boksu ma w Polsce długą tradycję. Walczyły w niej też szczecińskie zespoły. Po przełomie ustrojowym rozgrywki upadały, reaktywowano je i tak w kółko. Przed rokiem wymyślono nową formułę. Swoje reprezentacje miały wystawiać regiony, bo dzięki temu łatwiej było skompletować zespół. Skorpion też rozpoczął rywalizację jako Duma Pomorza, ale szybko szczecińscy działacze doszli do wniosku, że pomoc innych klubów regionu jest marginalna i nazwę zmieniono na Skorpiona.

  W fazie zasadniczej zespoły z Wielkopolski i Skorpiona zajęły dwie pierwsze pozycje i zapewniły sobie prawo do walki o mistrzostwo. Skorpion był najlepszy w rundzie zasadniczej, więc to właśnie drugie spotkanie finału będzie rozegrano na jego hali. W ostatni weekend drużyny walczyły w Szamotułach.

  Rywalizację lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali pierwszą walkę w stosunku 3:0 i szybko objęli prowadzenie. Wraz z upływem kolejnych minut Skorpion odrobił straty i powoli samemu zaczął punktowo odskakiwać rywalom. Ostatecznie skończyło się na wyniku 14:10 dla szczecinian, którzy odnieśli tym samym bardzo cenne zwycięstwo.

  Jedną z najciekawszych walk wieczoru było starcie Krystiana Sośnickiego z Arkiem Zakharyanem (Skorpion), zakończone niejednogłośnym triumfem tego drugiego (2:1).

  - Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wygrać, bo triumfowaliśmy na naprawdę trudnym terenie - mówi Marcin Stankiewicz, trener Skorpiona. - Gratuluję całej ekipie, bo znów byliśmy drużyną i wspólnie odnieśliśmy ważne zwycięstwo. Teraz pracujemy dalej, bo już za niespełna dwa tygodnie czeka nas rewanż. Musimy pozostać w pełni skoncentrowani, bo tylko wtedy mamy szansę na realizację celu, czyli wywalczenie drużynowego mistrzostwa Polski.

  Rewanżowe spotkanie finału ekstraligi boksu olimpijskiego odbędzie się w Szczecinie 23 listopada.

  Skorpion to jeden z najbardziej znanych klubów bokserskich ostatnich kilkunastu lat w Polsce. Seryjnie wygrywa klasyfikacje medalowe w imprezach młodzieżowych, coraz więcej medali zdobywał też w seniorskich mistrzostwach Polski.


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów