Skoki narciarskie Lillehammer: Kamil Stoch wygrał, Kot drugi! WYNIKI 11.12.2016

Przemysław Drewniak
Kamil Stoch, Maciej Kot i Markus Eisenbichler na podium w Lillehammer.
Kamil Stoch, Maciej Kot i Markus Eisenbichler na podium w Lillehammer. Geir Olsen
Fantastyczny występ polskich skoczków w Lillehammer! Skoki narciarskie NA ŻYWO TRANSMISJA LIVE + WYNIKI Kamil Stoch wygrał, drugi był Maciej Kot. 637 dni – tak długo czekaliśmy na indywidualne podium Polaka w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Maciej Kot i Kamil Stoch od początku sezonu byli bardzo blisko miejsca w pierwszej trójce. W niedzielę cały czas trzymaliśmy kciuki za ich dobry występ i udało się! Kamil Stoch i Maciej Kot na pierwszym i drugim miejscu!

Skoki narciarskie NA ŻYWO LILLEHAMMER

Wspaniała niedziela w Lillehammer! Kamil Stoch wygrał konkurs skoków narciarskich, a drugie miejsce zajął inny z naszych reprezentantów - Maciej Kot! Podium uzupełnił Niemiec Markus Eisenbichler.

Taka sytuacja zdarzyła się trzeci raz w historii skoków narciarskich! W 27 stycznia 1980 r. na Wielkiej Krokwi w Zakopanem na 1. i 2. stopniu podium Pucharu Świata. Wygrał Piotr Fijas, a Stanisław Bobak był drugi. A 21 grudnia 2013 r. w Engelbergu wygrał Jan Ziobro, a Kamil Stoch był drugi.

Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii skokiem.

W drugiej serii skoków narciarskich w Lillehammer niesamowitego wyczynu dokonał Maciej Kot, który skoczył na odległość 136 m i zajął pierwsze miejsce.

Odpowiedź Kamila Stocha była bardzo dobra na odległość 130,5 m. Tym samym zdobył łączną sumę 289,9 punktów i wyprzedził Kota zaledwie o 0,6 punkta.

- Zasłużone podwójne zwycięstwo. Zauważyłem, że nasi chłopcy świetnie sobie radzą w gorszych warunkach, bo w drugiej serii cały czas wiało w plecy. Oni to wytrzymali, więc co tu dużo mówić: z konkursu na konkurs jest coraz lepiej. I tak będzie aż do igrzysk olimpijskich, które odbędą się za trzynaście miesięcy. Z takiej formy w parę miesięcy się nie wypada - cieszył się w rozmowie z x-news Wojciech Fortuna, były skoczek narciarski, mistrz olimpijski z 1972 roku.

Kamil Stoch i Maciej Kot świętują w Lillehammer

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Po raz ostatni taka sztuka udała się Stochowi podczas zawodów PŚ w Oslo. Nasz mistrz olimpijski był bardzo bliski przełamania serii konkursów bez miejsca na podium w sobotę, ale ostatecznie zajął 4. miejsce.

Podczas wczorajszego konkursu mogliśmy się martwić o stan zdrowia Stocha, który przy lądowaniu po pierwszej próbie poczuł ból w kolanie. Na szczęście przy drugim skoku nie widać było u niego śladu żadnego urazu, a doniesienia z Lillehammer wskazują na to, że kolejnymi zawodami wszystko jest w porządku.

LILLEHAMMER NA ŻYWO ONLINE WYNIKI

Klątwę piątego miejsca spróbuje przełamać Maciej Kot. Przed rozpoczęciem sezonu było to najwyższe miejsce, jakie zajął w Pucharze Świata. Piąty był również w Kuusamo, Klingenthal i we wczorajszych zawodach na norweskiej skoczni. W klasyfikacji generalnej zajmuje, a jakby inaczej, też piątą lokatę.

Polakom najtrudniej będzie nawiązać walkę z Domenem Prevcem. Rewelacyjny 17-latek zdeklasował rywali w sobotnim konkursie, dwa razy skacząc powyżej 140 metrów. Jest więc zdecydowanym faworytem niedzielnych zawodów.

Niedzielny konkurs w Lillehammer rozpocznie się o godz. 15:00. Wcześniej, o 13:30, odbędą się kwalifikacje.

skoki narciarskie na żywo wyniki

Materiał oryginalny: Skoki narciarskie Lillehammer: Kamil Stoch wygrał, Kot drugi! WYNIKI 11.12.2016 - Dziennik Zachodni