Skoki transmisja live
Piotr Żyła
Piotr Żyła Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie Bad Mitterndorf 2020 TRANSMISJA LIVE W TV i INTERNECIE. Kto dzisiaj wygrał? W niedzielę drugi konkurs PŚ. Sprawdź WYNIKI konkursów na skoczni Kulm 15.02 i 16.02. Dla zawodników to pierwsza w sezonie okazja do rywalizacji w lotach na mamuciej skoczni. Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje o PŚ w Bad Mitterndorf: wyniki, program, gdzie oglądać na żywo, transmisja live. AKTUALIZACJA 16.02.

PŚ BAD MITTENDORF WYNIKI - NIEDZIELA 16.02

Druga seria niedzielnych zawodów w Bad Mittendorf, po skokach 27 z 30 zawodników, została odwołana, a wyniki anulowane z powodu wiatru. Dzięki temu Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy słabiej skoczyli, utrzymali miejsca w dziesiątce. Wygrał Stefan Kraft.

• 1. Stefan Kraft (Austria) 232,6 (230 m)
  • 2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 231,9 (242,5 m)
  • 3. Timi Zajc (Słowenia) 230,1 (228,5 m)
  • 4. Kamil Stoch (Polska) 229,4 (232 m)
  • 5. Domen Prevc (Słowenia) 229,1 (232,5 m)
  • 6. Karl Geiger (Niemcy) 227,3 (225 m)
  • ...
  • 9. Piotr Żyła (Polska) 220,1 (223,5 m)
  • 21. Jakub Wolny (Polska) 201,3 (215 m)
  • 28. Aleksander Zniszczoł (Polska) 190,8 (206 m)
  • 32. Dawid Kubacki (Polska) 181,5 (199 pkt)
  • 38. Klemens Murańka (Polska) 168 (201 m)
  • 43. Andrzej Stękała (Polska) - odpadł w kwalifikacjach

Skoki narciarskie dzisiaj - PŚ w Bad Mitterndorf WYNIKI NA ŻYWO 16.02, Kamil Stoch blisko podium

Najważniejsze wydarzenia II serii konkursu w Bad Mitterndorf
Aleksander Zniszczoł skoczył 189,5 m
Jakub Wolny - 205,5 m - 5. lokata po skokach 9 zawodników
Po skokach 10 zawodników prowadzi Philipp Aschenwald
Piotr Żyła tylko 201 m, nie będzie go w czołówce tych zawodów (teraz 8., będzie w drugiej dziesiątce), liderem jest Marius Lindvik
Kamil Stoch zepsuł skok, tylko 159 m; najlepszym z Polaków w konkursie będzie Żyła
Kolejna przerwa w zawodach, bardzo nierówny wiatr, którego ofiarą był m.in. Stoch; zostało trzech zawodników
Niebywałe. Po skokach 27 z 30 zawodników anulowano drugą serię, z powodu wiatru. Zwycięzcą został Kraft, Stoch ostatecznie 4., a Żyła 9.

SKOKI NARCIARSKIE 2019/2020: KLASYFIKACJA GENERALNA, PUCHAR NARODÓW

Najważniejsze wydarzenia I serii (początek o 11)
- Klemens Murańka (Polska) 168 pkt (201 m)
- Aleksander Zniszczoł skoczył 206 m, 6. miejsce (piąty z oczekujących na awans do II serii)
- 230 m skoczyli na razie: Domen Prevc 232,5 i Anze Semenic 230,5 m
- Jakub Wolny awansował do drugiej serii - 201,3 pkt (215 m), aktualnie 5. lokata
- Po słabszych skokach rywali awans uzyskał Aleksander Zniszczoł
- Wow! 242 m Mariusa Lindvika, ale dopiero 5. lokata
- Ryoyu Kobayashi, z niższej belki, 242,5 m
- Kamil Stoch 232 m - 2. miejsce na razie
- Nieudany skok Kubackiego, w trudnych warunkach tylko 199 m, niskie noty za styl (problemy przy lądowaniu), na razie bez awansu (drugi oczekujący)
- Stefan Kraft nowym liderem
- Piotr Żyła 223,5 m, awansował, ale o wygraną będzie trudno (9. lokata, 12,5 pkt straty do prowadzącego Krafta)
- Z Polaków do II serii nie awansowali Kubacki i Stękała

KWALIFIKACJE NA ŻYWO
Początek zawodów o godz. 11, transmisja na żywo w TV o godz. 11, w TVP 1 i Eurosport 1. Kwalifikacje o 9.45.
Tutaj znajdziesz relację tekstową z najważniejszych wydarzeń.
KWALIFIKACJE
* Klemens Murańka skoczył 196,5 m (156,9 pkt)
* Andrzej Stękała 184,5 pkt (155,7 m)
* Po skokach 20 zawodników prowadzi Daniel Huber 181,6 pkt (210,5 m)
* Aleksander Zniszczoł uzyskał 189,5 m (158 pkt) i awansował do konkursu. Przepustkę uzyskał także Murańka
* Jakub Wolny spisał się świetnie - 223,5 m (198,7 pkt), po skokach 30 zawodników jest 2. (prowadzi Peter Prevc)
* Po skokach 40 zawodników prowadzi Anze Lanisek, Wolny jest 3.
* Kamil Stoch skoczył 218 m (201,4 pkt) i awansował
* Dawid Kubacki skoczył 212 m (193,5 pkt), dostał się do konkursu
* Piotr Żyła poniżej oczekiwań, "tylko" 208,5 m, ale z awansem do konkursu (25. lokata)
* Najlepszy z Polaków był Stoch (7.), z naszej siódemki przepustki nie uzyskał tylko Stękała
* Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi - 214,3 pkt (228,5 m)

Dawid Kubacki. Zobacz, jaki prywatnie jest czołowy skoczek n...

PIOTR ŻYŁA NAJLEPSZY W BAD MITTERNDORF! 15.02

Piotr Żyła wygrał w pierwszy w sezonie konkurs PŚ w lotach, na podium czekał od marca ubiegłego roku. Polak po pierwszej serii zajmował 3. miejsce, w drugiej nie skoczył daleko, ale lepiej od plasujących się przed nim Stefana Krafta i Karla Geigera.

W czołowej dziesiątce znaleźli się też Dawid Kubacki - 5. i Kamil Stoch - 7. Punkty PŚ zdobyli również Jakub Wolny (24.) i po raz pierwszy w sezonie Aleksander Zniszczoł (30.).

• 1. Piotr Żyła (Polska) 418,5 pkt (225,5 i 213,5 m)
  • 2. Timi Zajc (Słowenia) 418,2 (222,5 i 225 m)
  • 3. Stefan Kraft (Austria) 414,6 (224,5 i 214,5 m)
  • 4. Karl Geiger (Niemcy) 414,5 (230 i 213 m)
  • 5. Dawid Kubacki (Polska) 410,4 (226 i 217 m)
  • 6. Antti Alto (Finalndia) 405,1 (214,5 i 225,5 m)
  • 7. Kamil Stoch (Polska) 400,0 (217,5 i 231,5 m)
  • ...
  • 24. Jakub Wolny (Polska) 360,3 (211 i 201 m)
  • 30. Aleksander Zniszczoł (Polska) 332,4 pkt (197 i 188 m)
  • ...
  • 35. Andrzej Stękała (Polska) 158,7 (191,5 m)
  • 46. Klemens Murańka (Polska) 132,1 (170 m)

Najważniejsze wydarzenia II serii (odświeżaj F5)
Aleksander Zniszczoł 188 m, łącznie 332,4 pkt, Polak zajmuje 4. ostatnie na razie miejsce
Po skokach 10 zawodników prowadzi Daniel Andre Tande (227,5 m w drugiej serii)
Jakub Wolny skoczył 201 m, w klasyfikacji będzie niżej, w trzeciej dziesiątce
Piękny skok Mariusa Lindvika - 231,5 m, Norweg nowym liderem
Po skokach 20 zawodników prowadzi Robert Johansson (226,5 m w drugiej serii), na czterech pierwszych pozycjach są Norwegowie
Kamil Stoch 231,5 m! Wskoczył na 1. miejsce; jako pierwszy uzyskał łączną notę powyżej 400 pkt (400,9)
Antti Alto wyprzedził Stocha (405,1 pkt)
Dawid Kubacki w nie najlepszych warunkach skoczył 217 m, jest liderem
Timi Zajc odebrał Polakowi prowadzenie, skoczył 225 m
Piotr Żyła uzyskał 219,5 m, o 0,3 pkt łącznie przed Zajcem. Będzie na podium!
Stefan Kraft tylko 214,5 pkt, nie wyprzedził Polaka, jest 3.
Karl Geiger za krótko, dopiero 4. miejsce wygrał Piotr Żyła

• Najważniejsze wydarzenia I serii
  • Aleksander Zniszczoł (Polska) 167,8 pkt (197 m)
  • Andrzej Stękała (Polska) 158,7 (191,5 m)
  • Klemens Murańka (Polska) 132,1 (170 m)
  • Po skokach 20 uczestników liderem jest Jurij Tepes (Słowenia) 173,4 (200 m); Zniszczoł jest 3., Stękała 7., Murańka 13.
  • 230 m Karla Geigera! 209,3 pkt, nowy lider
  • Ostatni w stawce Stefan Kraft poszybował na 224,5 m, łącznie 205,9 pkt, 2. miejsce, przed Żyłą (3.)
  • Do drugiej serii awansowało 5 Polaków: 3. Żyła, 6. Kubacki, 10. Stoch, 14. Wolny, 27. Zniszczoł
  • Ze względu na warunki pogodowe piątkowy trening przesunięto z 11:00 na 12.30, a kwalifikacje z 13:00 na 13:30
  • Ostatecznie trening i kwalifikacje odwołano
  • Zmienił się też program sobotnich zawodów. Nie będzie kwalifikacji, do konkursu przystąpi wszystkich 53 zgłoszonych skoczków. Start zaplanowano na godz. 11, a 9.45 wyznaczono serię treningową

Skoki Bad Mitterndorf. Polacy liczą dziś na dobre wyniki

Sezon Pucharu Świata powoli dobiega końca, przed skoczkami jeszcze miesiąc startów. W najbliższy weekend 15-16.02 odbędą się zawody w lotach. Na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf spodziewać się należy dalekich skoków, rekord obiektu to 244 m (od 2016 r. należy do Petera Prevca). Zawodnicy zgodnie mówią, że na taki dzień czekają, bo loty dają im wielką satysfakcję.

Polacy są wśród kandydatów do zwycięstwa. Dawid Kubacki i Kamil Stoch w tym sezonie w miarę regularnie plasują się w czołówce, często liczą się w walce o podium. Kubacki niedawno 10 razy z rzędu stawał na "pudle", Stoch był tam w poprzednich zawodach (w Willingen).

Poprzednie zawody PŚ w lotach na skoczni w Kulm odbyły się dwa lata temu. Wówczas zwyciężył Norweg Andreas Stjernen przed swoim rodakiem Danielem-Andre Tande i Szwajcarem Simonem Ammanem.

Najlepszym z Polaków w PŚ w 2008 r. był Piotr Żyła, który zajął 17. miejsce. 21. lokatę wywalczył Kamil Stoch, 23. był Maciej Kot, 33. Dawid Kubacki, a 37. Jakub Wolny.