Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skażony alkohol w Stargardzie: Nie żyje piąta osoba, pięć leży w szpitalu. Sanepid kontroluje targowiska

Emilia Chanczewska
W szpitalu w Stargardzie leży pięć osób z objawami zatrucia alkoholem innym, niż etylowy. Policja ustala, kto go rozprowadzał.
W szpitalu w Stargardzie leży pięć osób z objawami zatrucia alkoholem innym, niż etylowy. Policja ustala, kto go rozprowadzał. Emilia Chanczewska
Wojewoda zachodniopomorski zlecił przeprowadzenie wzmożonych kontroli targowisk na terenie całego województwa. Nie żyje już pięć osób, które zatruły się alkoholem nieznanego pochodzenia. Pięć wciąż jest w szpitalu.

Wczoraj i przedwczoraj w Stargardzie zmarło w sumie pięć osób. Przyczyną ich śmierci jest najprawdopodobniej zatrucie alkoholem metylowym.

Pięć osób leży w szpitalu z objawami zatrucia. Alkohol do obrotu wprowadzono najprawdopodobniej na targowisku przy ul. Reja w Stargardzie.

- Powiatowi inspektorzy sprawdzają wszystkie targowiska na terenie województwa, będą też pobierać próbki podejrzanego alkoholu do badań - mówi Krystyna Szołomicka, kierowniczka oddziału higieny, żywności i żywienia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie

W Stargardzie sprawdzone przez sanepid zostały już trzy miejskie targowiska, przy ul. Reja, Płatnerzy i Kościuszki.

- Kontrole te wypadły pozytywnie - mówi Jacek Paczewski, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Stargardzie. - Dziś jest na nich bardzo mało sprzedawców.

Osoby, które chcą poinformować o miejscu handlu podejrzanym alkoholem mogą zgłaszać się do powiatowych inspektorów sanitarnych lub do WSSE pod numer telefonu 91 46 23 792.

Także policja wciąż apeluje do mieszkańców.

- W związku z zaistniałą sytuacją wczoraj wieczorem i w nocy policjanci docierali do osób bezdomnych, noclegowni i ogrzewalni aby przestrzegać będące tam osoby przed spożywaniem alkoholu z nieznanego źródła - informuje podkom. Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Dodatkowo dzisiaj rano do Stargardu skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, których zadaniem jest przekazywanie informacji osobom bezdomnym o niespożywaniu alkoholu.

Nad sprawą pracują policjanci, których zadaniem jest ustalenie źródła pochodzenia skażonego alkoholu.

Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat pochodzenia skażonego alkoholu proszone są o przekazywanie ich pod nr 112 lub 997 a także na anonimowy telefon zaufania 0 800 156 032.

Policjanci pracując przy sprawie związanej ze śmiertelnymi zatruciami czterech osób substancją niewiadomego pochodzenia ustalili, że 47-letnia kobieta zmarła prawdopodobnie po spożyciu denaturatu.

- Wszystkie osoby będące w jej towarzystwie spożywały denaturat - dodaje podkom. Przemysław Kimon. - Policjanci w mieszkaniu, w którym przebywała kobieta zabezpieczyli m.in. butelkę po denaturacie. Ponadto przesłuchali osoby, które potwierdziły że, wspólnie z nią piły tę substancję.

Policjanci ustalili też sklep, w którym zakupiono denaturat. Sprzedawczyni w sklepie rozpoznała niektóre z osób, które zmarły. Wcześniej kupowali u niej m.in. denaturat.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński