MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnica. Rajd po gminie Dobra

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnica, Dobra, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze - to trasa Trzeciego Rodzinnego Rajdu Rowerowego po gminie Dobra.
Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnica, Dobra, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze - to trasa Trzeciego Rodzinnego Rajdu Rowerowego po gminie Dobra. Facebook Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra
Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnica, Dobra, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze - to trasa Trzeciego Rodzinnego Rajdu Rowerowego po gminie Dobra. 130 rowerzystów pokonało w niedzielę trasę długości 30 km. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy medal.

Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Dobra odbył się już po raz trzeci. Wzięło w nim udział aż 130 uczestników. Ruszyli o godz. 10 z Mierzyna - z parkingu na terenie Sportowo-Rekreacyjnym Mierzynianka.

- Jechaliśmy spokojnym tempem, 10-15 km/h - zapewnia Paweł Malinowski, przedstawiciel organizatora imprezy. - Pokonaliśmy dystans około 30 kilometrów zaglądając do urokliwych zakątków gminy Dobra. Przejazd rowerzystów tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina. Oni również zorganizowali podczas jednej z przerw pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Jak zapewnia prezes Malinowski, najmłodsi uczestnicy rajdu mieli 4-5 lat. Najstarsi, ponad 80. Na pokonanie całego dystansu wszyscy mieli sześć godzin. Dużo, ale postoje na odpoczynek robione były co 5 kilometrów.

- A w połowie drogi, w Buku, zorganizowaliśmy dłuższą przerwę, w czasie której odbyły się konkursy, mecz w koszykówkę i slalom - dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy - wymienia nasz rozmówca. - Było też ognisko i przekąski.

Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów po ścieżce rowerowej Łęgi - Stolec.

Rajd zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i Wspólnota Samorządowa gminy Dobra - udział w wydarzeniu był bezpłatny. Dzięki pomocy sponsorów, każdy uczestnik wycieczki otrzymał kamizelkę odblaskową, odblaski bezpieczeństwa i pamiątkowe medale.

- Organizując rajd chcemy promować aktywny wypoczynek, przede wszystkim turystykę rowerową - tłumaczy Paweł Malinowski. - Przy okazji chcieliśmy zwrócić uwagę na nie do końca jeszcze przygotowaną infrastrukturę rowerową.

Wsparcie serwisowe uczestnikom rajdu zapewnił sklep rowerowy Rowerowy Mierzyn. Partnerem Motoryzacyjnym rajdu była Grupa Gezet, która udostępniła samochód techniczny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński