MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skandal w Kamieniu. Wypoczywała w SPA zamiast podopiecznych

mdr
Z wyjazdu dla podopiecznych skorzystała nie tylko dawna kierowniczka PCPR. Zaprosiła na wyjazd także męża i córkę.
Z wyjazdu dla podopiecznych skorzystała nie tylko dawna kierowniczka PCPR. Zaprosiła na wyjazd także męża i córkę.
Starosta kamieński zwolnił z pracy kierowniczkę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. To zwieńczenie skandalu, do którego doszło pod koniec października ubiegłego roku. Sprawa wyszła na jaw dopiero w marcu tego roku.

Okazało się, że PCPR zorganizowało za pieniądze unijne wyjazd podopiecznych do Wellnes-Spa. Pobyt ten miał służyć (jak podawano na stronie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) m.in. odreagowaniu od codziennych sprawo i odstresowaniu się. Pojechało 15 osób. Koszt jednej osoby, to 600 zł. Okazało się, że tylko pięć z nich było uprawnione do wyjazdu. Wśród pozostałych byli również mąż i córka pani kierownik.

- Zarząd Powiatu Kamieńskiego odwołał panią kierownik, a pani starosta zwolniła ją z zajmowanego stanowiska - mówi Andrzej Zieliński, sekretarz powiatu kamieńskiego. - Przekazanie obowiązków nowej osobie, pani Monice Kwaśniak vel Kwaśniewskiej, odbyło się 3 lipca.

Obecnie była pani kierownik przebywa na zaległym urlopie wypoczynkowym.

- Urlop jest dłuższy, niż okres wypowiedzenia - przyznaje sekretarz. - W związku z tym starostwo zwróci tej pani różnicę, wynikającą z niepokrywania się urlopu i wypowiedzenia.

Z naszych informacji wynika, że byłą pani kierownik zwróciła już starostwu pieniądze za pobyt swojej rodziny w Wellnes-Spa.

Feralny wyjazd odbył się w dniach 29-30 października 2011 r. Oficjalnie, był to wyjazd integracyjny do Międzywodzia dla dla osób usamodzielnionych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński