Skandal na meczu w Chociwlu. Bitwa kibiców na boisku [wideo]

(kry)
youtube
Do skandalicznych wydarzeń doszło w Chociwlu, podczas meczu IV ligi pomiędzy miejscowym Piastem a Drawą Drawsko Pomorskie.

Na początku drugiej połowy (przy stanie 0:1 - bramka Rafała Komara) na boisko wtargnęli chuligani i doszło do regularnej bitwy.
Według naocznych świadków, fani z Drawska (którzy przyjechali do Chociwla mimo zakazu udziału zorganizowanych grup kibicowskich w spotkaniach wyjazdowych) w przerwie meczu okradli pobliski sklep. Sędzia przerwał zawody i zweryfikował wynik jako 3:0 dla gości, z powodu braku zabezpieczenia imprezy.

Teraz sprawie musi przyjrzeć się Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Sprawiedliwym rozwiązaniem byłby w tym przypadku obustronny walkower - w zadymie brali udział kibice obu klubów, a sprowokowali ją chuligani Drawy.

Więcej o IV lidze w poniedziałowym papierowym wydaniu "Głosu"