Siódme miejsca żeglarzy z SEJK Pogoni w Genui [ZDJĘCIA]

jakub lisowski
Sukcesy żeglarzy SEJK Pogoni w Genui.
Sukcesy żeglarzy SEJK Pogoni w Genui. World Sailing
Dobrze wypadli żeglarze SEJK Pogoni Szczecin podczas zawodów Pucharu Świata w Genui.

Życiowy sukces zanotował Tadeusz Kubiak, który w klasie Laser Standard zajął 7. lokatę

Kubiak od początku bardzo dobrze prezentował się w Genui. Pływał w czołówce i przed wyścigiem medalowym był piąty w klasyfikacji. W tym ostatnim starcie wypadł najsłabiej, przypłynął na metę 10. i przez to spadł w generalce na 7. lokatę.

Drugi zawodnik Pogoni Jakub Rodziewicz był 43. Nie uczestniczył w wyścigu medalowym.

Tę samą pozycję co Kubiak w generalce zajęła Agnieszka Skrzypulec, która razem z Jolantą Ogar (Toruń) walczyła w klasie 470. Polki nie mogły ustabilizować formy, a pogoda nie pomagała. Rozegrano tylko 6 wyścigów eliminacyjnych, bo brakowało wiatru. Skrzypulec potrafiły wygrać, przypłynąć drugie na metę, ale zajmowały też odległe pozycje. Przed wyścigiem medalowym były 7., ostatni start ukończyły na 6. pozycji, ale miejsca w generalce nie zmieniły.

To były trzecie zawody Pucharu Świata 2018/2019 w klasach olimpijskich w tym sezonie. Pierwsze odbyły się we wrześniu w Enoshimie (Japonia), drugie na przełomie stycznia i lutego w Miami w Stanach Zjednoczonych. Genua zastąpiła w kalendarzu PŚ francuskie Hyeres.