MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siłownie i kluby fitness w Szczecinie przed otwarciem. Co nas czeka? Jakie zasady? Zobacz zdjęcia

Maurycy Brzykcy
Maurycy Brzykcy
Siłownie Fit Town Fitness i BT Gym w Szczecinie
Siłownie Fit Town Fitness i BT Gym w Szczecinie
Na ten weekend czekali wszyscy miłośnicy dbania o sylwetkę i kondycję. 6 czerwca otwarte ponownie zostaną siłownie oraz kluby fitness. Jak teraz wyglądać będzie tam życie? Czy trudno dostosować wnętrza do obowiązujących przepisów? Niektóre szczecińskie kluby urządzają nawet dni otwarte w weekend.

Branża fitness jest jedną z tych, która mocno ucierpiała na pandemii koronawirusa. Co prawda, trenerzy personalni, w przeciwieństwie choćby do fryzjerów, mogli choć w małej części prowadzić zajęcia instruktażowe, mieli kontakt z klientami, m.in. przez internet.

Samodzielne treningi w domu nie zastąpią jednak w całości zajęć pod okiem profesjonalistów. Nie mówiąc także o sprzęcie, który w domu czasami trudno skompletować.

Siłownie i kluby fitness otwarte od 6 czerwca. Procedury dla pracowników

W sobotę kluby i siłownie ponownie otworzą swoje drzwi. Muszą się jednak do tego bardzo solidnie przygotować.

Procedur zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom jest tak samo dużo, co w przypadku klientów.

 • Pracownicy muszą mieć zapewnione maseczki lub przyłbice ochronne oraz rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji,
 • muszą zachować od siebie odległość przynajmniej 1,5 m.
 • Oczywiście powinien obowiązywać system rotacyjny, różne godziny przerw, posiłków.
 • Rządowe wytyczne za jedną z najważniejszych kwestii uznają utrzymywanie czystości rąk pracownika przez częste mycie lub dezynfekcję rąk.

Higienę rąk (noszenie rękawiczek tego nie zastępuje) zaleca się:

 • przed i po pracy z klientem;
 • po dotykaniu banknotów/kart kredytowych, klamek itp;
 • przed dotykaniem ust, nosa, czy oczu;
 • po zanieczyszczeniu rąk wydzieliną z dróg oddechowych, np. w przypadku kasłania, kichania;
 • przed i po skorzystaniu z toalety;
 • przed wejściem do pomieszczenia dla personelu; przed i po posiłku, spożywaniu napojów.

Siłownie i kluby fitness w Szczecinie otwarte od 6 czerwca. Procedury dla klientów

Z kolei klienci przed przekroczeniem progu klubu czy siłowni muszą zapoznać się (mailem lub na miejscu) z nowym regulaminem o bezpiecznym korzystaniu z obiektu i sprzętów do ćwiczeń.

Jedną z rzeczy w nim zawartych jest zachowanie odpowiedniej odległości między ćwiczącymi i pracownikami klubów - i są to dwa metry.

W podobnym dystansie powinny ustawione być obok siebie sprzęty do ćwiczeń.

W samym lokalu konieczna będzie także przerwa techniczna w ciągu dnia na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń (wszystkie powinny być stale wietrzone).

W klubach, wg nowych przepisów, i w zależności od powierzchni siłowni, dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów (1 osoba na 10m2).

Każde urządzenie po zakończeniu ćwiczenia przez klienta, powinno być zdezynfekowane:

 • czynność realizowana jest przez klienta na podstawie widocznej informacji/instrukcji przy użyciu udostępnionego środka do dezynfekcji;
 • zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.

W rządowym rozporządzeniu znajduje się również zapis:

"Możliwość funkcjonowania saun, solarium, stref relaksu, jacuzzi, kabin prysznicowych, stref mokrych zależne od obowiązującego prawa."

Jak są przygotowane siłownie w Szczecinie?

- Jesteśmy gotowi na przyjęcie klientów w sobotę - mówi Łukasz Bogusławski, menadżer klubu BT Gym w Szczecinie. - Pewne rzeczy wprowadziliśmy sami, jeszcze przed ogłoszeniem zasad bezpieczeństwa w siłowniach i klubach fitness. Chcieliśmy, by pracownicy i klienci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo. Pomimo tego, że to wydatki, mamy nadzieję, że korzystający docenią nasze starania i będą do nas wracać. Przeprowadziliśmy nawet nasze wewnętrzne badanie, związane z zabijaniem koronawirusa. Zakupiliśmy sprzęt do ozonowania i myślę, że będziemy go używać już nawet po zakończeniu pandemii, bo jakość powietrza znacznie się polepszyła - dodaje menadżer BT Gym, w którym w weekend klienci napotkają na małe dni otwarte klubu. - Jeżeli chodzi o liczbę klientów w danym czasie, to pomaga nam to regulować nasz system informatyczny, który nie zarejestruje więcej osób, niż powinno być. Dodatkowo nasz klub mieści się na dwóch piętrach, miejsca jest sporo dla każdego, więc nie martwimy się także o zachowanie odległości. Nie byliśmy też zmuszeni do przestawiania sprzętów.

ZOBACZ TEŻ:

BT Gym już działa. Nowa siłownia w Szczecinie. Nowa siłownia...

System informatyczny pomagający w rejestracji i nie przekraczaniu dopuszczalnej liczby klientów nie funkcjonuje jednak wszędzie.

Mniejsze siłownie i kluby fitness, muszą to robić ręcznie.

- Ruszamy w sobotę, wszystko jest już przygotowane - mówi Miłosz Kalinowski, menadżer klubu Fit Town Fitness. - Bardzo ważną rzeczą jest zachowanie dystansu 1,5 metra i o tym wszyscy już dobrze powinni wiedzieć. Klientów nie obowiązują maseczki, ale już pracowników naszego klubu tak. W Fit Town Fitness zmieści się 60 osób, ale nie przewidujemy, by nagle było dużo więcej chętnych. Można do nas przyjść prosto z ulicy, nie trzeba wcześniej się rejestrować. Oczywiście może się zdarzyć tak, że w klubie będzie już maksymalna liczba ćwiczących i trzeba będzie chwilę poczekać. Zakupiliśmy maseczki, przyłbice, oczywiście płyn do dezynfekcji, mnóstwo papieru. Trzymamy się wszelkich wytycznych, bo za nieodpowiednie zabezpieczenie klubu, grożą bardzo wysokie kary.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

zobacz też:

Premier przedstawił czwarty etap odmrażania gospodarki. Otwa...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński