MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siedmiu chętnych na zakup sprzętu dla szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Trzeci przetarg wyłoni wykonawców

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Aparat USG zakupiony w ramach projektu SBO
Aparat USG zakupiony w ramach projektu SBO UM Szczecin
Zakończył się przetarg na zakup sprzętu dla przychodni Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Miasto musi teraz dokonać wyboru spośród siedmiu chętnych wykonawców, z których tylko jeden złożył ofertę na wszystkie 16 części. Większość złożonych ofert przekracza jednak możliwości finansowe miasta.

To już trzecie podejście do realizacji zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. W ramach tego pomysłu, przychodnia TOZ miała zostać wyposażona w niezbędny sprzęt. Realizacja projektu okazała się jednak wyjątkowo trudna. Po rozwiązaniu wątpliwości prawnych, dwa ogłoszone przetargi zakończyły się niepowodzeniem. Udało się zakupić jedynie specjalistyczny aparat do USG. W trzecim przetargu zastosowano nowe rozwiązania, które miały pomóc w realizacji zadania.

- Aby zwiększyć zainteresowanie przetargiem i ułatwić udział większej liczbie firm, przedmiot zamówienia został podzielony na 16 części, które obejmują przedmioty z różnych grup - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta - Każdy z oferentów, mógł złożyć swoją ofertę w wybranych częściach, nawet tylko jednej.

Siedmiu chętnych na zakup sprzętu

Oferty w trzecim przetargu można było składać do 22 listopada. Swoją chęć do realizacji zadania wykazało siedmiu różnych wykonawców, z których tylko jeden zgłosił się do wszystkich 16 części przetargu. Jego oferty znacznie przekraczają jednak kwoty proponowane przez miasto. Do przetargu trafiła jeszcze jedna duża oferta na 11 z 16 części, której propozycje są dużo bardziej zbliżone do oferty miasta (dwie nawet niższe). Pozostałe pięć firm zgłosiło się do realizacji tylko jednej wybranej części z 16 możliwych. Większość tych ofert pokrywa się z propozycją zawartą w przetargu. Pozostaje teraz czekać na decyzję miasta.

- Obecnie złożone oferty są analizowane - informuje krótko Paulina Łątka.

Wszystko wskazuje na to, że za zakup sprzętu dla TOZ odpowiedzialnych będzie kilku wykonawców. Nie wiadomo jednak, czy już teraz zrealizowane zostaną wszystkie części zawarte w przetargu, bo miasto musiałoby znacznie zwiększyć budżet zaplanowany na tą inwestycję. Według propozycji zawartej w przetargu, miasto na realizację wszystkich 16 punktów chce przekazać łącznie 394 900 złotych.

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński