Siedem bramek Futsalu Szczecin na parkiecie beniaminka

Pewna wygrana Futsalu Szczecin w Podkowie Leśnej to pierwszy wyjazdowy sukces zespołu. Andrzej Szkocki
I LIGA FUTSALU. Drużyna Futsalu Szczecin odniosła efektowne zwycięstwo nad beniaminkiem rozgrywek Podkową Teqball Club. To pierwsza wyjazdowa wygrana szczecińskiej drużyny.

- Podkowa to bardzo dobry zespół. Podobnie jak nasz klub ma swoje problemy kadrowe, ale w weekendowym pojedynku będzie w znacznie silniejszym składzie niż we wcześniejszych meczach. Pomimo tego bardzo liczymy, że z dalekiego wyjazdu wrócimy w dobrych nastrojach - mówił Paweł Płuciennik, prezes Futsal Szczecin.

W niedzielę zagrały dwa zespoły z dolnych rejonów tabeli - Pogoń była i jest 9., a zespół z Podkowy Leśnej - 11. Szczecinianie dobrze czuli, że jest to świetna okazja na odniesienie wyjazdowej wygranej.

I już przebieg pierwszej połowy pokazał, że goście wiedzą po co się pomęczyli w podróży. Zaatakowali, byli skuteczni i do przerwy prowadzili 5:1.

Zaraz na początku drugiej połowy gospodarzom spotkania udało się zdobyć dwie bramki i zrobiło się bardziej nerwowo, ale kryzys Futsal Szczecin przetrzymał bez kolejnych strat. Podopieczni trenera Grzegorza Usowicza pilnowali tyłów i w końcu podwyższyli prowadzenie.

Ostatecznie wygrali 7:3 (5:1), a bramki dla FS strzelali: Karol Ława trzy, Konrad Kowalczyk, Kamil Hajdukiewicz, Konrad Żebrowski i Rafał Gnap po jednej.

Przed Futsal Szczecin ostatnie dwie kolejki pierwszej rundy. W najbliższy weekend mecz z FC Kamienica Królewska (wicelider), a na początku grudnia wyjazd do Piły.