SIDEn - AZS 80:78. Fatalna czwarta kwarta i porażka

(mc)
Maciej Raczyński (próbuje zabrać piłkę) wyszedł wczoraj w pierwszej piątce AZS i zaprezentował się bardzo dobrze. Adam Słomski
AZS Radex Szczecin o kolejne punkty walczył w środę w Toruniu. Goście przegrali z miejscowym SIDEn 78:80, choć przez sporą część spotkania prowadzili wysoko.

Przed meczem za małego faworyta można było uznać gości ze Szczecina, którzy po trzech kolejkach zajmowali trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsze punkty zdobyli gospodarze. Odpowiedział im Maciej Sudowski. Po kolejnej akcji akademików było już 4:2, a punkty spod kosza zdobył Krzysztof Mielczarek. Ten sam zawodnik chwilę później dostał piłkę przez pół boiska od Łukasza Pacochy i było 6:2 dla AZS. Goście odpowiedzieli, ale Pacocha trafił trójkę.

Aktywni akademicy zdobyli kolejne oczka, tym razem za sprawą Macieja Raczyńskiego, który zaliczył akcję dwa plus jeden. AZS prowadził w połowie pierwszej kwarty 12:6. Prowadzenie jeszcze raz powiększył Raczyński, który trafił za trzy punkty. Trener gospodarzy musiał wziąć czas. Po punktach Karola Pytysia było już 19:9 dla gości. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 24:18 dla AZS.

Druga kwarta zaczęła się od punktów Michała Dudka i Raczyńskiego, jednak później na parkiecie dominowali gospodarze i zniwelowali różnicę do tylko dwóch punktów. Na dwie minuty przed końcem połowy ekipa SIDEn po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Trzecia kwarta zaczęła się od punktów dla gospodarzy było 47:41. Na szczęście po celnych rzutach Pacochy, Mielczarka, Raczyńskiego i Sudowskiego było po 49. Kolejne bardzo dobre minuty gry AZS sprawiły, że goście w końcówce trzeciej kwarty prowadzili aż 12 oczkami.

W czwartej kwarcie gospodarze z werwą ruszyli do odrabiania strat. AZS fatalnie wypadł w czwartej kwarcie i to gracze SIDEn mogli się cieszyć z wygranej.

AZS Radex Szczecin - SIDEn Polski Cukier Toruń 80:78 (18:24, 23:17, 14:23, 25:14)
AZS: Raczyński 18, Pacocha 16, Sudowski 13, Bąk 8, Dudek 8, Mielczarek 6, Pytyś 5, Zarzeczny 2, Nitsche 2, Balcerek.