Siatkówka. Porażka Chemika w meczu z TPS Rumia (1:3)

Krzysztof Dziedzic
Natalia Matusz (przodem, atakuje) znów zagrała dobre spotkanie. Niestety, nie wystarczyło to do zdobycia choćby punktu w starciu z TPS Rumia. Fot. Krzysztof Cichomski
Policzanki przegrały w Rumii z TPS 1:3 i spadły w tabeli na piąte miejsce. Na szczęście ta lokata też jest niezła, a nasz zespół ma już jednego trudnego rywala z głowy.

Chemik przegrał, ale z nie byle kim - TPS to wicelider tabeli i drużyna, która jeszcze może pokusić się o walkę z niepokonanym dotychczas Treflem Sopot o pierwszą lokatę na koniec sezonu zasadniczego.

Przebieg meczu był bardzo zmienny. W pierwszym secie Chemik prowadził 15:11. Jednak potem nastąpiły proste, niewymuszone błędy naszych siatkarek, które dodały pewności siebie gospodyniom. TPS rozkręcił się i dość łatwo wygrał pierwszą partię.

W drugiej losy znowu się odwróciły, bo policzanki popełniły w zasadzie zaledwie jeden błąd - na zagrywce. Chemik wygrał 25:15 i wydawało się, że powinien dobrą passę kontynuować w trzeciej partii.

Nawet mimo tego, że zaczął seta fatalnie i przegrywał 1:6. Nasze siatkarki szybko zdołały doprowadzić do remisu. - Sądziłem, że mamy już mecz pod kontrolą - przyznał trener naszego zespołu, Mariusz Bujek. - Niestety, potem znowu przyszła seria błędów. I dziewczyny stanęły. Nie mogły przebić się przez blok rywalek.

Taktyka była taka, aby rozgrywać piłki szeroko na skrzydła, do antenki, by atakujące zbijały przez niskie skrzydłowe TPS i przez ich rozgrywające. Nie udało się tego zrealizować.

A czwarty set to już od początku dominacja zespołu z Rumii i pewna wygrana.

W naszym zespole po raz kolejny dobry mecz zagrała przyjmująca Natalia Matusz. Po kontuzji nogi na parkiet powróciła kapitan drużyny Justyna Raczyńska, ale dużo nie grała.