Siatkówka plażowa. Królewski piasek dla Bryla i Łosiaka. Ech Polacy… cacy cacy. Gramy w półfinałach ME

Paweł Wiśniewski
Już jutro Michał Bryl wraz z Bartoszem Łosiakiem powalczą o medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej ANGELA WEISS/AFP/East News
Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do półfinału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Monachium. Na historycznym „Königsplatz” - urbanistycznym dziele sztuki, polska para pokonała w 1/4 finału Austriaków Robina Seidla i Philippa Wallera 2:1 (16:21, 22:20, 15:11). W półfinale, rywalem naszych zawodników będą czescy siatkarze - Ondrej Perusic i David Schweiner.

Do stolicy Bawarii Michał Bryl i Bartosz Łosiak (rozstawieni w ME z numerem ósmym) przylecieli z Hamburga, gdzie wygrali prestiżowy turniej Beach Pro Tour Elite.

W 1/8 finału turnieju, Michał Bryl i Bartosz Łosiak pokonali Holendrów Marta van Werkhovena i Stevena van de Velde 2:0 (21:9, 23:21), a Austriacy Robin Seidl i Philipp Waller wyeliminowali utytułowanych Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena, zwyciężając 2:1 (21:16, 10:21, 15:10).

W historii mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, polskie pary stawały już na podium tej imprezy. Dwukrotnie po brąz sięgali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (2013, 2016). Wicemistrzostwo Europy 2019 roku zdobyły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. W Monachium brązowego medalu bronią Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem, ale już w innych duetach. Listę medalowych wyników „biało-czerwonych” w ME uzupełniają Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (brązowy medal 2015).