Siatkarki Chemika Police najlepsze w turnieju w Bobolicach

(paz)/chemik-police.com
Zawodniczki Chemika po końcowym triumfie w Bobolicach.
Zawodniczki Chemika po końcowym triumfie w Bobolicach. materiały klubu
Mistrzynie Polski wygrały turniej Energa Cup w Bobolicach. Chemik pokonał kolejno: Legionovię Legionowo 3:1, PTPS Piłę 3:0 oraz Pałac Bydgoszcz 3:1.

Piątkowy mecz z Legionovią dla mistrzyń Polski było to pierwsze spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Policzanki rozpoczęły je przekonująco. Dobrze w polu serwisowym spisywały się Stefana Veljković i Anna Werblińska. Chemik szybko zbudował wysoką przewagę i zwyciężył do 19.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej prezentowały się siatkarki z Legionowa. Poprawiły odbiór, dzięki czemu wzrosła ich skuteczność na siatce.

- Weszliśmy w tę partię trochę sennie. Muszę również przyznać, że przeciwniczki zaczęły grać naprawdę nieźle – mówi Jakub Głuszak, trener.

Chemik starał się gonić, jednak Legionovia utrzymywała równy, wysoki poziom. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego wygrały do 20.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Początkowo przewagę zbudował Chemik, jednak rywalki w trakcie trwania partii potrafiły ją zniwelować. Bardzo dobrą zmianę dała Jelena Blagojević. Serbka pokazała szeroki wachlarz zagrań w ofensywie. W ważnym momencie skończyła bardzo trudny atak do prostej i dała drużynie cenny 22 punkt. W całym spotkaniu Blagojević zgromadziła 7 oczek (71 proc. w ataku, 71 proc. przyjęcia).

Czwarta odsłona to dominacja mistrzyń Polski. Szczególnie na początku partii prezentowały się świetnie, zmuszając trenera rywalek do wzięcia czasu. Najlepiej punktującą siatkarką Chemika była Stefana Veljković (18 punktów – 13 atakiem, 4 blokiem, 1 zagrywką).

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:11)

Chemik: Werblińska (8), Bednarek-Kasza (8), Bełcik (2), Veljković (18), Jagieło (9), Zaroślińska (14) oraz Blagojević (6), Montano (2), Gajgał-Anioł (1), Wróblewska, Abramajtys.
MVP: Mariola Zenik (Chemik).

W meczu z PTPS Piła w porównaniu do spotkania z Legionovią trener Jakub Głuszak dokonał trzech zmian. W wyjściowej szóstce pojawiły się Jelena Blagojević, Katarzyna Gajgał-Anioł i Madelaynne Montano.

Mecz zakończył się zwycięstwem bez straty seta, jednak przebieg spotkania był zupełnie inny, niż wskazuje na to wynik. Pilanki walczyły w każdym z setów. Chemik rozstrzygające punkty zdobywał dopiero w końcówkach.

Najbardziej zacięta była trzecia partia. Policzanki cały czas były w defensywie, starały się zniwelować straty i dogonić zawodniczki PTPS. Udało im się to dopiero w końcówce, dzięki czemu doprowadziły do gry na przewagi. Po dobrym ataku Katarzyny Zaroślińskiej i błędzie pilanek Chemik zanotował drugie zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla Chemika zdobyły przyjmujące. Duet Jagieło i Blagojević dostarczył mistrzyniom Polski 23 oczka. 13 zdobyła kapitan, 10 lewoskrzydłowa z Serbii.

Chemik Police – PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:23, 28:26)
Chemik: Jagieło (13), Blagojević (10), Montano (3), Bełcik (6), Bednarek-Kasza (3), Gajgał-Anioł (7), Zenik (l.) oraz Zaroślińska (7), Werblińska.
MVP: Aleksandra Jagieło (Chemik).

W niedzielnym meczu Chemik pokonał 3:1 Pałac Bydgoszcz i z kompletem zwycięstw zajął pierwsze miejsce w Energa Bobolice 2016 Cup.

Siatkarki z Bydgoszczy dobrze weszły w mecz. Agresywnie zagrywały i odważnie kontratakowały. Solidny poziom udało im się utrzymać do końca seta, dzięki czemu wyszły na prowadzenie.

Dobra gra przeniosła się również na drugi set. Bydgoszczanki były blisko zwycięstwa, prowadziły już 24:22, Chemik jednak walczył do końca, odrobił straty i po skutecznym ataku Katarzyny Zaroślińskiej zwyciężył na przewagi.

Od tego momentu grało się trochę łatwiej. Pałac wciąż był waleczny, jednak mistrzynie Polski przejęły inicjatywę. Coraz lepiej wyglądała zagrywka, poprawił się również blok. Policzanki zwyciężyły kolejne dwa sety.

MVP całego turnieju uznano Aleksandrę Jagieło, kapitan Chemika. Najlepszą libero została Mariola Zenik.

Chemik Police – Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:20, 25:22)
Chemik: Werblińska (11), Blagojević (8), Gajgał-Anioł, Abramajtys (1), Montano (4), Bełcik (4), Zenik (l.) oraz Bednarek-Kasza (8), Jagieło (14).
MVP: Anna Werblińska (Chemik).

Pierwszy mecz nowego sezonu 15 października w Azoty Arenie z PTPS Piła.