MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sesja Rady Miasta Szczecin. Przed radnymi ważne głosowania zanim pojadą na wakacje

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Plac Adamowicza, pomnik Bohaterów Grudnia 70 i stycznia 71 oraz lekcje religii w szkołach mogą wzbudzić emocje podczas piątkowej sesji szczecińskiej rady miasta.

W piątek radnych czeka pracowity dzień. Najpierw o godzinie 10 odbędzie się I uroczysta sesja, w trakcie której prestiżowy tytuł „Ambasador Szczecina” otrzymają: korespondent radiowy Paweł Żuchowski oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Natomiast o godzinie 13 rozpocznie się IX zwyczajna sesja rady miasta, w trakcie której radni rozpatrzą kilka budzących emocje projektów uchwał.

Kolejny raz radni zajmą się propozycją zmiany nazwy placu Pawła Adamowicza. Tym razem przedstawiciele partii KORWiN zaproponowali nazwanie placu imieniem Pogoni Szczecin.

ZOBACZ TEŻ:

Plac Pogoni zamiast Placu Adamowicza? Konfederaci proponują ...

- Wobec braku akceptacji społecznej obecnej nazwy rzeczonego placu, wnosimy o jej zmianę związaną z miastem, tj. Plac Pogoni Szczecin. Będzie ona wyrazem uznania dla wieloletniej tradycji i bogatej historii największego klubu piłkarskiego na Pomorzu Zachodnim - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

ZOBACZ TEŻ:

Wśród przygotowanych projektów uchwał są również takie, które wzywają prezydenta do podjęcia konkretnych działań. Pierwszym z nich jest przygotowany przez Stowarzyszenie Grudzień 70 Styczeń 71 projekt pomnika upamiętniającego bohaterów wydarzeń sprzed 39 lat.

Następnie radni zajmą się sprawą lekcji religii w szczecińskich szkołach. Autorzy projektu chcieliby, aby przy ustalaniu planu lekcji zajęcia religii były ustawiane na początku lub na koniec danego dnia. W ten sposób dzieci nie uczęszczające na te zajęcia nie miałyby tzw. okienek w czasie lekcji.

ZOBACZ TEŻ:

Ekologiczne rozwiązania proponuje projekt dotyczący rezygnacji przez magistrat z plastikowych sztućców i jednorazowych opakowań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński