Serie A. Krzysztof Piątek z historycznym osiągnięciem, kamień milowy Polaka!

PBER
Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Serie A. Liga włoska. Krzysztof Piątek dokonał czegoś, co nie udało się we Włoszech jeszcze żadnemu Polakowi. Były zawodnik Cracovii był wczoraj ponownie na świeczniku podczas meczu derbowego z Sampdorią (1:1).

Krzysztof Piątek: lider strzelców

Krzysztof Piątek strzelił gola z rzutu karnego w pierwszej połowie meczu derbowego z Sampdorią (1:1). Dzięki temu trafieniu udało mu się wyprzedzić Cristiano Ronaldo, który strzelił gola w meczu ze SPAL i dogonił Polaka. Kolejna bramka byłego snajpera Cracovii postawiła go na czele klasyfikacji strzelców Serie A.

Krzysztof Piątek: Polak i same gwiazdy

Kogo Polak pozostawił za plecami? Same gwiazdy Serie A, włącznie z najlepszymi snajperami Napoli, Juventusu, Milanu, Interu, Romy i Lazio.

• Krzysztof Piątek – 10 goli
  • Cristiano Ronaldo – 9 goli
  • Ciro Immobile – 8 goli
  • Dries Mertens – 7 goli
  • Lorenzo Insigne – 7 goli
  • Mauro Icardi – 7 goli

Co ciekawe, tylko Mertens i Icardi są lepsi od Polaka pod względem liczby minut potrzebnych do strzelenia gola. Polak wpisuje się na listę strzelców średnio co 111 minut, Mertens – 108, a Icardi – 110.

Krzysztof Piątek: Rekord Polaka

Piątek został pierwszym Polakiem, który w rozgrywkach ligi włoskiej zdobył dwucyfrową liczbę bramek w jednym sezonie. Jeśli chodzi o rekord goli strzelonych w jednym sezonie, to Polak już dawno wyprzedził Kamila Glika i Zbigniewa Bońka, którzy ustanowili wcześniej rekord na poziomie siedmiu goli.

Co ważne, to nie jest koniec sezonu, a polski napastnik wciąż może podwyższyć swój wynik. Nikogo nie zaskoczy, jak w swoim debiutanckim sezonie we Włoszech licznik goli Piątka przekroczy 20, co z pewnością ściągnęłoby zainteresowanie mocnych klubów. Już wcześniej mówiło się o zainteresowaniu Juventusu, Napoli, Borussii Dortmund, a nawet Barcelony.

Materiał oryginalny: Serie A. Krzysztof Piątek z historycznym osiągnięciem, kamień milowy Polaka! - Gol24