Serca do walki to za mało. Pogoń '04 Szczecin przegrała [ZDJĘCIA]

(sz)
Pogoń '04 Szczecin podjęła walkę, ale przegrała 3:4 z Lex Kancelarią Słomniki i została na dnie tabeli Futsal Ekstraklasy.

W Pogoni zadebiutował Peru. Portugalczyk trenował w Szczecinie w okresie przygotowań, jednak dopiero po dwóch kolejkach został zgłoszony do rozgrywek.

Występ debiutanta podobał się kibicom. Walczył, pokazywał się partnerom do gry i dał szczecinianom prowadzenie. Znalazł też czas na prowokowanie futsalistów Lex Kancelarii Słomniki, którzy mieli mu dużo do powiedzenia po swoich golach.

- Serca do walki mu nie brakuje, umiejętności technicznych także. Ma takie swoje zachowania typowe dla południowca. Mam nadzieję, że pomoże nam w następnych kolejkach i będzie dużym wzmocnieniem - mówi bramkarz Łukasz Koszmider.

Dzięki interwencjom Koszmidera szczecinianie prowadzili do 20. minuty. Tuż przed przerwą wyrównał Dominik Solecki, który po raz pierwszy w karierze zagrał przeciwko bratu Oktawianowi.

W drugiej połowie Lex Kancelaria przejęła inicjatywę i zdobyła potrzebne do zwycięstwa 4:3 gole. Pogoni nie można odmówić zaangażowania, ale bieganie w parnej hali i w wąskim składzie kosztowało ją dużo energii. Nagrodą za wysiłek mogło być wyrównanie na 10 sekund przed końcem spotkania, jednak Mateusz Jakubiak huknął w poprzeczkę.

- Niewiele brakowało, a punkt zostałby w Szczecinie. Nasze błędy w drugiej połowie wynikały ze zmęczenia. Potrzebujemy też jeszcze trochę czasu na zgranie - mówi Koszmider i stara się uspokoić kibiców: - Możemy grać jeszcze lepiej. Będziemy stawiać większy opór rywalom, a przyjdą też takie mecze, w których przejmiemy inicjatywę.

Pogoń '04 Szczecin - Lex Kancelaria Słomniki 3:4 (1:1)
Bramki:
Peru (11), Jurczak (29), O. Solecki (37) - D. Solecki (20), Musiał (27), Porębski (30), Pater (35)
Pogoń: Koszmider, Szklarz, Wilkosz, Maćkiewicz, Jurczak, Peru, Jakubiak, O. Solecki, Czepielewski, Łozowski, Jurys, Chrzczon, Czajkowski

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Gatta Zduńska Wola - Piast Gliwice 3:2, Słoneczny Stok Białystok - MKF Solne Miasto Wieliczka 1:2, Clearex Chorzów - AZS UG Gdańsk 3:3, Red Dragons Pniewy - FC Toruń (poniedziałek, 20), AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała (25 października)