Serbowie rozbili Portowców w Turcji. Pogoń przegrała 0:3

(mc)
Rafał Murawski w sparingu z VK Vojvodiną.
Rafał Murawski w sparingu z VK Vojvodiną. Artur Bańko / pogonszczecin.pl
Dziś po raz pierwszy podczas obozu w Turcji piłkarze Pogoni zagrali w meczu sparingowym. Rywalem była serbska FK Vojvodina Nowy Sad. Portowcy przegrali 0:3. To druga porażka w meczach kontrolnych tej zimy. Wcześniej Pogoń przegrała 1:2 z Błękitnymi Stargard w Pobierowie.

Spotkanie miało dać ostateczną odpowiedź na pytanie, czy Janowi Kocianowi przyda się testowany skrzydłowy Vladimirs Kamess. Łotysz zaprezentował się nieźle i wkrótce ma z nim zostać podpisana umowa. Będzie to drugi skrzydłowy pozyskany zimą po Karolu Danielaku.

Pogoń miała małą przewagę w pierwszej połowie, ale sytuacji nie potrafiła wykorzystać. Przeciwnie do Serbów, którzy skorzystali z błędu Portowców w wyprowadzeniu piłki i objęli prowadzenie. W drugiej połowie szalał Danielak, ale także bez powodzenia. Serbowie wykorzystali jeden szybki atak i było już 2:0, choć obrona Pogoni zablokowała wcześniej dwa strzały. Na 3:0 Vojvodina podwyższyła strzałem z rzutu karnego. Faulował Dawid Kudła.

W piątek Pogoń zagra z austriackim Wolfsberger AK.

Pogoń Szczecin - FK Vojvodina Novi Sad 0:3(0:1)
Pogoń I połowa: Janukiewicz - Rudol, Koj, Golla, Nunes, Kamess, R. Murawski, Matras, Walski, Kun, Robak.
Pogoń II połowa: Kudła - Frączczak, Hernani, S. Murawski, Matynia, Wojtkowski, Rogalski, Obst, Murayama, Danielak, Kozłowski.