MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Seniorzy! Duża podwyżka emerytury. Taka będzie waloryzacja emerytury w 2025 roku [WYLICZENIA] 16.07.2024

MS
W czwartek rząd poinformował o planowanym na 2025 r. wskaźniku waloryzacji emerytur i rent. Podwyżki będą sporo niższe niż w tym roku. Na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci?Szczegóły i wyliczenia emerytury po waloryzacji na 2025 rok znajdziesz na następnych slajdach naszej galerii >>>
W czwartek rząd poinformował o planowanym na 2025 r. wskaźniku waloryzacji emerytur i rent. Podwyżki będą sporo niższe niż w tym roku. Na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci?Szczegóły i wyliczenia emerytury po waloryzacji na 2025 rok znajdziesz na następnych slajdach naszej galerii >>>Polska Press
W czwartek rząd poinformował o planowanym na 2025 r. wskaźniku waloryzacji emerytur i rent. Podwyżki będą sporo niższe niż w tym roku. Na jakie kwoty będą mogli liczyć emeryci?

Waloryzacja emerytur w 2025 roku. Ile wyniesie?

Seniorzy co roku mogą liczyć na waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych. Są to specjalne podwyżki, dzięki którym wysokość wypłat jest bardziej dopasowana do aktualnych warunków gospodarczych. Podczas czwartkowego posiedzenia rządu została przedstawiona propozycja w sprawie poziomu przyszłorocznej waloryzacji świadczeń.

Szczegóły i wyliczenia emerytury w 2025 roku znajdziesz w naszej galerii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tak wzrosną emerytury w 2025 roku

Po czwartkowym posiedzeniu Rada Ministrów poinformowała, że przyszłoroczna podwyżka świadczeń dla emerytów i rencistów nie będzie niższa niż 6,78 proc. Koszt takiej podwyżki to 28,1 mld zł. W tym roku emerytury wzrosły od marca o 12,12 proc.

Co istotne, prognoza nie zawsze jest zbieżna z rzeczywistością. W ostatnich latach zdarzało się, że wskaźnik tuż przed marcową waloryzacją okazywał się jeszcze wyższy.

Rząd zaproponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 roku na ustawowym poziomie, który wynosi 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2024 roku. Oznacza to, że w przyszłym roku emerytury i renty wzrosną o co najmniej 6,78 proc. — czytamy w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

Warto przypomnieć, że obecnie minimalna emerytura wynosi 1780,96 złotych brutto. Najniższe świadczenie należy się seniorom, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny oraz odpowiedni staż pracy (20 lat w przypadku kobiet i 25 lat w przypadku mężczyzn). Jeżeli podwyżka będzie na poziomie 6,78 proc., to minimalna emerytura wzrośnie do 1901,71 zł.

Jaką otrzymasz emeryturę w 2025 roku? Zobacz wyliczenia!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński