Sen się spełnia

dc, 7 marca 2005 r.
Po dziwnym meczu siatkarki Piasta Szczecin pokonały w spotkaniu na szczycie Politechnikę Częstochowa, sprawiając, że sen o awansie do serii A I ligi spełnia się coraz bardziej.

PIAST Szczecin - POLITECHNIKA Częstochowa 3:2 (21:25, 25:12, 25:15, 10:25, 15:9)

PIAST: Wychowanek, Kwiatkowska, Kasprzak, Twaróg, Archangielska, Bryczkowska, Kuchczyńska (libero) oraz Ostrowska, Bury, Kowalska, Pazderska i Róg.

Po tym co zobaczyliśmy w sobotę, śmiało można powiedzieć, że siatkarki Piasta są najlepszym zespołem w serii B I ligi. Teraz muszą to jeszcze potwierdzić, wygrywając przynajmniej pięć z sześciu pozostałych do rozegrania spotkań. Zadanie nie wydaje się trudne, biorąc pod uwagę fakt, że w sobotę podopieczne trenera Jerzego Taczały wygrały dziesiąty mecz z rzędu!

Przebieg spotkania z Politechniką był zadziwiający. W pierwszym secie szczecinianki przegrywały 8:14, rażąc brakiem dobrego przyjęcia. Gdy wyrównały na 15:15, a potem objęły prowadzenie, wydawało się, że opanowały sytuację. Ale w końcówce popełniły proste błędy i set przepadł.

Za to w drugiej i trzeciej partii przewaga gospodyń była miażdząca. Dla Kingi Kasprzak blok rywalek nie istniał, świetnie radziła sobie także obchodząca imieniny Adriana Wychowanek. Gładkie zdobywanie punktów sprawiło, że szkoleniowiec Piasta postanowił rozpocząć czwartego seta z rezerwową rozgrywającą Aleksandrą Pazderską, dając odpocząć mającym kłopoty ze zdrowiem Irinie Archangielskiej i Kasprzak.

Gdy zrobiło się 0:5, obie siatkarki wróciły na parkiet. Dwie akcje później nie pomogła druga już przerwa na życzenie Taczały - Piast przegrywał 0:7, a potem aż 0:11! Losów seta nie udało się już odwrócić i doszło do tie-breaka.

W nim nasze siatkarki stanęły na wysokości zadania. Od razu objęły prowadzenie i konsekwentnie ją powiększały.

Pozostałe wyniki:

MMKS Dąbrowa Górnicza - ChTPS Chodzież 3:0 (25:20, 25:23, 25:17), Olimpia Jawor - AZS Ostrowiec Św. 2:3 (25:18, 25:13, 19:25, 28:30, 11:15), Wisła Kraków - SMS I Sosnowiec 3:0 (25:12, 25:17, 25:17), AZS Białystok - Start Łódź 2:3 (25:19, 14:25, 25:21, 24:26, 14:16), Sokół Chorzów - Legionovia Legionowo 0:3 (20:25, 19:25, 17:25), Mecz Skry Bełchatów z TPS Rumia został przełożony na 3 kwietnia.