MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SEC: Cieplej może być już w piątek wieczorem. Awaria bloku "B" usunięta

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
archiwum
Nie w sobotę wieczorem, a w piątek wieczorem zrobi się cieplej w niedogrzanych mieszkaniach na Pomorzanach i okolicznych dzielnicach lewobrzeżnego Szczecina. Awaria jednego z popsutych bloków jest już usunięta - teraz trwa jego rozruch.

Jeszcze w czwartek przed południem ze Szczecińskiej Energetyki Cieplnej otrzymywaliśmy komunikaty, z których wynikało, że ciepła woda dotrze do wychłodzonych mieszkań dopiero w sobotę. Na szczęście sytuacja się jednak zmieniła: kaloryfery zaczną grzać dobę wcześniej.

- Awaria bloku "B" już została usunięta - zapewnia Danuta Misztal, rzeczniczka prasowa Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. - Obecnie blok jest uruchamiany. To może jednak potrwać nawet kilkanaście godzin. Jest wystudzony, kompletnie zimny. Teraz PGR musi go rozgrzać.

Przypomnijmy, w elektrociepłowni Pomorzany w środę rano doszło do awarii dwóch bloków - "A" i "B".

- Z uwagi na warunki pogodowe mogą występować niedogrzewania w obszarach znajdujących się najbliżej EC Pomorzany - ostrzegała Danuta Misztal.

Rzeczniczka zapewnia przy tym, że praca bloku "B" będzie przywrócona szybciej: "tak szybko jak to możliwe". Jak się dowiedzieliśmy, usunięcie uszkodzeń z bloku "A" jest dużo trudniejsze. I potrwa dłużej.

- Chcąc zapewnić ciągłość produkcji ciepła, SEC uruchomił dodatkowo tzw. źródło szczytowo-rezerwowe, Ciepłownię Rejonową Marlicza, która wraz z innymi źródłami pracuje obecnie pełną mocą - tłumaczy przedstawicielka SEC. - Dodatkowo prowadzimy na bieżąco regulacje systemu ciepłowniczego, po to, by dystrybuować ciepło równomiernie.

To sprawia, że nie wszędzie jest zimno, ale jednak w wielu domach lewobrzeża kaloryfery nie grzeją, a woda z kranu leci tylko zimna. Danuta Misztal zapewnia, że jak tylko blok "B" zostanie uruchomiony, sytuacja znacząco się poprawi. Jeśli rozruch bloku będzie przebiegał prawidłowo, to w piątek wieczorem w mieszkaniach powinno już być ciepło.

- Bo Ciepłownia Rejonowa Marlicza wciąż będzie pracować - podkreśla rzeczniczka.

Aby jak najszybciej przywrócić pełne dostawy ciepła w Szczecinie, służby techniczne SEC i PGE pozostają w stałym kontakcie.
Wiemy, że w celu wyjaśnienia przyczyn nieszczelności bloku "A" już w czwartek została powołana specjalna komisja. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy i tam zostanie usunięta usterka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński