Sebastian Samiła ze Szczecina mistrzem Świata juniorów w kick boxingu

red
W dniach 27.08.20016-03.09.2016r w Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w kick boxingu. W turnieju wystartował również zawodnik KS Alkon Sebastian Samiła (junior młodszy), który jako kadrowicz walczył w formule full kontakt,w kategorii wagowej -63.5kg.

Sebastian stoczył 3 pojedynki i zdobył tytuł Mistrza Świata.

W drodze na szczyt pokonał Irlandczyka, Rosjanina, a w walce finałowej pokonał na punkty zawodnika z Niemiec.

W roku 2015 Sebastian jako kadet zdobył dwukrotnie Mistrzostwo Polski w formule kick light i light kontakt, został powołany do kady narodowej na Mistrzostwa Europy gdzie zdobył dwa brązowe medale w każdej z tych formuł.

W 20016 r Sebastian już jako junior zdobył srebro na Mistrzostwach Polski w formule kick light ,oraz dwa Mistrzostwa Polski w formule low kick i full kontakt.