Trasy nordic walking w woj. pomorskim
Które ścieżki nordic walking w woj. pomorskim lubią mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.
Traseo to aplikacja, dzięki której każdy może zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo chcemy Wam zaproponować 3 sprawdzone trasy nordic walking w woj. pomorskim. Wybierz najciekawszą dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Dzików - Sopot - Pieszy Czarny ver. 2017
- Początek trasy: Sopot
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 5,79 km
- Czas trwania marszu: 46 min.
- Przewyższenia: 217 m
- Suma podejść: 684 m
- Suma zejść: 689 m
Trasę nordic walking mieszkańcom poleca JJ_Active
Szlak Dzików - w terenie oznaczony kolorem czarnym na żółtym tle łączy dwa sopockie osiedla: Przylesie i Brodwino.
Przebieg szlaku: Osiedle Przylesie ul. 23 Marca (pętla autobusowa) – Wielka Gwiazda – Dolina Świemirowska – Długa Dolina (Długi Grunt) – Dolina Kamiennego Potoku – Osiedle Brodwino.
Charakterystyka szlaku - szlak łatwy.
Długość szlaku ok - 6 km.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Oksywie-Rewa
- Początek trasy: Gdynia
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 15,31 km
- Czas trwania marszu: 4 godz. i 54 min.
- Przewyższenia: 63 m
- Suma podejść: 173 m
- Suma zejść: 213 m
Max_c74 poleca tę trasę
Wycieczka piesza z Oksywia Górnego do Rewy. Trasa jest łatwa, ale miejscami wymaga pokonania sporych przeszkód terenowych. Polecam zejście z klifu w okolicy cmentarza MW oraz zejście do Wąwozu Kalkucz (zwłaszcza po deszczu). Po drodze sporo ładnych widoków i ciekawych miejsc. Polecam tę trasę.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
To może Ci się przydać do nordic walking
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Zaborski, 2-dniowa wędrówka przez Zaborski Park Krajobrazowy
- Początek trasy: Brusy
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 42,54 km
- Czas trwania marszu: 29 godz. i 22 min.
- Przewyższenia: 101 m
- Suma podejść: 1 487 m
- Suma zejść: 1 524 m
GR3miasto poleca tę trasę
Pokonanie pieszego Szlaku Zaborskiego zajęło nam dwa dni. Za nami ponad czterdziestokilometrowa wędrówka przez najbardziej malownicze zakamarki Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze mnóstwo ciekawych przyrodniczo miejsc, m.in. kamienne kręgi i kurhany, szmaragdowe jeziora oraz przeurocza Dolina Kulawy. To z pewnością wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny!
Charakterystyka szlaku i atrakcji krajoznawczych na naszej trasie:
Wędrując pieszym Szlakiem Zaborskim, zapoznaliśmy się z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi oraz historycznymi. Po drodze zobaczyliśmy Kamienne Kręgi, kurhany i groby skrzynkowe oraz najstarszy na Pomorzu Gdańskim drewniany kościół z połowy XVII w. w Leśnie. Atutem szlaku są wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe. Szlak w większości prowadzi przez tereny leśne, najbardziej odludne miejsca na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego, w tym rezerwaty przyrody "Dolina Kulawy" i "Nawionek". Związane są one z siedliskami nawęglanowymi w dolinie rzeki Kulawy, a także pochodzącym z XIX w. systemem nawodnień łąk nad Kulawą. Niezwykle atrakcyjny jest fragment szlaku od Laski do Drzewicza, który prowadzi tzw. doliną jezior rynnowych, z jeziorem lobeliowym Nawionek i jeziorami ramienicowymi: Zmarłe, Gardliczno Duże i Płęsno. Na naszej trasie występowały także wsie i osady, w których co jakiś czas udawało się uzupełnić zapasy.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Czy warto uprawiać nordic walking?
Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:
- kijki aluminiowe
- kijki z włókna szklanego
- kijki z włókien węglowych
Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.
Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?