Ściany nie pomogły Wilkom Morskim. Druga porażka w sezonie

Anna Pasztor
Wilki Morskie Szczecin - Siarka Tarnobrzeg  70:75
Wilki Morskie Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 70:75 Sebastian Wołosz
Mimo emocjonującej końcówki Wilki Morskie Szczecin przegrały pierwszy mecz przed własną publicznością, ulegając Siarce Tarnobrzeg 70:75.

Wilki Morskie Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 70:75 (20:19, 19:23, 16:19, 15:14)
Wilki: Lucious 15, Majewski 11, Gaines 10, Kikowski 10, Leończyk 9, Nowakowski Marcin 6, Nowakowski Michał 5, Aiken 4, Garbacz 0.

Wilki rozpoczęły spotkanie od udanej akcji zakończonej celną trójką. Później mecz miał wyrównany przebieg. Na prowadzenie wyszła Siarka, ale Wilki odrobiły kilka oczek straty i pierwsza kwarta zakończyła się minimalną przewagą szczecinian 20:19.

Po pierwszej, nieco zachowawczej ćwiartce, w drugiej prowadzenie ponownie objęła Siarka. Przy stanie 25:29 trener Marek Łukomski wziął czas. Chwila oddechu podziałała i Wilki wróciły do swojego stylu gry, ale na przerwę schodziły przegrywając 39:42. Kibicom zgromadzonym w hali szczególnie mogły podobać się bloki C. J. Aikena.

Po zmianie stron ładną akcją popisał się duet Paweł Leończyk i Michał Nowakowski, co dało Wilkom sygnał do zdobywania punktów. Kolejne cztery oczka dołożył Leończyk, ale wciąż na prowadzeniu byli rywale. Szczecinianie zaczęli się nieco gubić, a przyjezdni trafiali i powiększyli przewagę do 11 oczek. Wilki sukcesywnie zbliżały się do przeciwników, ale jeszcze na pięć minut przed końcem meczu dystans ten wynosił sześć punktów. Szczecinianie poderwali się w końcówce i doprowadzili do stanu 68:69, a później 70:71. Szaleńczy zryw nie pomógł jednak gospodarzom odwrócić losów meczu.

Najlepiej dla szczecinian punktował Korie Lucious (15 punktów), a dla gości Gary Bell (18 punktów).

W następnej kolejce Wilki zagrają ze Stelmetem Zielona Góra.

W meczu nie zagrał Uroš Nikolić, który doznał kontuzji podczas poprzedniego meczu w Słupsku. Ma złamanego palca. Będzie pauzował co najmniej dwa tygodnie.