Zamknij

Głos Szczeciński

Schudnij bez liczenia kalorii, głodu i wyrzeczeń! 10 potraw diety wolumetrycznej, które są pyszne i zdrowe

Znamy sposób na to, by pozbywać się zbędnych kilogramów bez restrykcyjnych zasad, wilczego głodu i poczucia deprywacji. Dieta wolumetryczna dr Barbary

Jerzy Górecki/pixabay.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Schudnij bez liczenia kalorii, głodu i wyrzeczeń! 10 produktów i dań diety wolumetrycznej

Znamy sposób na to, by pozbywać się zbędnych kilogramów bez restrykcyjnych zasad, wilczego głodu i poczucia deprywacji. Dieta wolumetryczna dr Barbary Rolls z Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii jest nie tylko metodą rokrocznie nagradzaną w rankingach specjalistów, ale przede wszystkim prostą, wygodną i skuteczną.

Zgodnie z nazwą dieta polega na jedzeniu produktów o dużej objętości, ale niskiej kaloryczności. Typową ich cechą jest niska gęstość energetyczna, czyli zawartość kalorii w gramie, najczęściej spożywanych produktów i potraw. To przede wszystkim jedzenie o wysokiej zawartości wody, błonnika pokarmowego i/lub powietrza. Wybierając je przez 80 procent czasu (a przez resztę sięgając po solidniejsze pożywienie, również to, które większość diet odchudzających z góry wyklucza) masz szansę na łatwe chudnięcie bez liczenia kalorii, a za to z poczuciem sytości i smakiem.

Na przykładzie 10 smacznych produktów i dań wyjaśniamy, jak powinien wyglądać jadłospis diety objętościowej. Wypróbuj je już dziś!

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy