Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Schron przeciwatomowy przy ulicy Starzyńskiego w Szczecinie. Miasto zdecydowało się sprzedać nieruchomość

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Teren schronu przy ulicy Starzyńskiego w Szczecinie
Teren schronu przy ulicy Starzyńskiego w Szczecinie Sebastian Wołosz
Władze Szczecina zdecydowały się na sprzedaż nieruchomości znajdującej się przy ulicy Teofila Starzyńskiego. Mieści się tam świetnie zachowany, przeciwatomowy schron, który może zostać wyburzony. Sprzedaż odbędzie się na zasadzie przetargu ustnego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, zapadła decyzja o sprzedaniu nieruchomości gruntowej, będącej własnością Gminy Miasto Szczecin, położonej w rejonie ulicy Teofila Starzyńskiego. Sprzedaż odbędzie się drogą przetargu ustnego. Nabywca będzie mógł przeznaczyć teren na usługi: hotelowe, kultury, administracji, edukacji i oświaty, społeczne, ochrony zdrowia, rozrywki, sportu, rekreacji, turystyki, gastronomii, a także mieszkalnictwa.

ZOBACZ TEŻ:

Nabywca będzie miał prawo do wyburzenia znajdującego się tam schronu przeciwatomowego.

Zaprzepaszczony potencjał turystyczny?

Schron przeciwatomowy przez długi czas był utajniony i pełnił funkcję schronienia dla wojewody zachodniopomorskiego, w wypadku wojny lub kataklizmu. Posiada 90 pomieszczeń różnej wielkości o łącznej powierzchni 1600m2. Schron posiada oryginalne, pełne wyposażenie, a także sprawną instalację i urządzenia. Mógłby stać się kolejną atrakcją turystyczną, w ramach tematu podziemnego Szczecina. Teraz jego przyszłość, zależy od przyszłego nabywcy.

Wieża Gocławska z oszklonym tarasem? Jest pomysł, ale co na ...

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, Wydział Kultury i Rada Osiedla „Stare Miasto” pozytywnie zaopiniowała zbycie w drodze przetargu, jednocześnie sugerując pozostawienie i wykorzystanie istniejącego schronu podziemnego i niedokonywanie jego rozbiórki.

Sprzedaż nie nastąpi już teraz

Radna Edyta Łongiewska-Wijas poddała w wątpliwość, czy właściwe jest sprzedawanie tej działki właśnie teraz. Nieznany jest jeszcze sposób zagospodarowania sąsiedniej działki i może tu powstać konflikt interesów między sąsiadami. Jak usłyszała w odpowiedzi, samo podjęcie uchwały nie spowoduje, że sprzedaż nastąpi już teraz.

18 radnych zagłosowało za, 1 przeciw, a 7 się wstrzymało.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński